NIE MÓWIĘ SZEPTEM GDY PYTAJĄ SKĄD JESTEM

Czwartek 24 stycznia 2019 r.
Imieniny obchodzą Felicja, Rafał, Tymoteusz

Święto Patrona Szkoły Podstawowej nr 5 w Lipnie – św. Jana Pawła II


11 maja 2018 r. 10:42
Święto Patrona Szkoły Podstawowej nr 5 w Lipnie – św. Jana Pawła II

Dzisiejszą (11 maja) uroczystość rozpoczął przemarsz uczniów i nauczycieli do Kościoła p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Lipnie, gdzie odbyła się Msza Święta w intencji całej społeczności szkolnej. W nabożeństwie udział wzięli Burmistrz Miasta Lipna Paweł Banasik i Zastępca Burmistrza Jolanta Zielińska. Proboszcz parafii ks. prałat Henryk Ambroziak w pięknym kazaniu nawiązał do Patrona i Jego wielkiego zaangażowania w naukę. Po nabożeństwie złożył na ręce Pani Dyrektor Marzeny Zielińskiej i grona pedagogicznego serdeczne życzenia i podziękowania oraz wręczył pamiątkowe książki. Następnie poczet sztandarowy szkoły i wszyscy zebrani przemaszerowali w uroczystym pochodzie do budynku SP nr 5, gdzie odbyło się jubileuszowe widowisko słowno-muzyczne dotyczące życia i działalności Ojca Świętego.

Akademię rozpoczęła Pani Dyrektor witając przybyłych gości. W ciepłych słowach przybliżyła sylwetkę Papieża, który wskazywał młodym ludziom wzorce postępowania oraz szacunek dla drugiej osoby. Wspomnieniami dotyczącymi 15-letniej historii ustanowienia Patrona szkoły podzielił się burmistrz Paweł Banasik. W ramach obchodów Dnia Patrona w szkole organizowane były konkursy literacko-artystyczne o tematyce papieskiej. Podczas akademii zwycięzcy zostali uhonorowani dyplomami i wyróżnieniami.

Tradycyjnie po uroczystościach wszyscy zostali zaproszeni na kremówki.

 

http://www.umlipno.pl/,page,sesje_rady_miejskiej_w_lipnie,332.htmlhttp://umlipno.pl/download/1526899631.jpghttp://www.bip.umlipno.pl/page,wybory_samorzadowe_2018r,301.htmlhttp://www.umlipno.pl/pl,news2,ue_-_projekty,3750.html#tresc_stronyhttp://umlipno.pl/pl,page,budzet_partycypacyjny_dla_gminy_miasta_lipna_2019,326.html#tresc_stronyhttp://umlipno.pl/download/1530006896.pdfhttp://umlipno.pl/pl,news2,rewitalizujemy_lipno_–_konsultacje_spoleczne,2954.html#tresc_stronyhttp://www.policja.pl/pol/mapa-zagrozen-bezpiecze/33880,dok.htmlhttp://www.umlipno.pl/pl,news2,ambulans_do_pobierania_krwi_od_dawcow_honorowych_–_harmonogram_na_2019_rok,3944.html#tresc_stronyhttps://www.youtube.com/watch?v=pFnwjGeNvq0&feature=youtu.behttp://um-lipno.esog.pl/http://www.umlipno.pl/pl,page,szlak_turystyki_pieszej,120.htmlhttps://www.youtube.com/watch?v=OBy53FejKvAhttp://www.umlipno.pl/pl,page,partnerzy_lipnowskiej_karty_duzej_rodziny_i_karty_seniora,269.htmlhttp://mlipno.e-mapa.net/http://www.facebook.com/urzad.miejskiwlipniehttp://umlipno.pl/userfiles//salaślubów.jpghttp://www.umlipno.pl/pl,news2,nakretki_dla_igora,3509.html#tresc_stronyhttp://www.niebieskalinia.kujawsko-pomorskie.pl/kujawsko-pomorska-niebieska-linia,2,l1.htmlhttp://umlipno.pl/pl,page,kujawsko-pomorski_fundusz_pozyczkowy,180.htmlhttp://www.ofertyinwestycyjne.pl/js/oferty/184.htmlhttp://www.indexfirm.pl/gablota/miasto/1631/LIPNOhttp://www.rekultywacja.kujawsko-pomorskie.pl/http://www.umlipno.pl/download/1240304003-lipno.swfhttp://http://http://