NIE MÓWIĘ SZEPTEM GDY PYTAJĄ SKĄD JESTEM

Wtorek 18 czerwca 2019 r.
Imieniny obchodzą Elżbieta, Paula, Marek

Nowe ścieżki ekologiczno-przyrodnicze przy szkołach podstawowych w Lipnie


8 października 2018 r. 07:52
Nowe ścieżki ekologiczno-przyrodnicze przy szkołach podstawowych w Lipnie

Zakończono realizację projektu pn.„Utworzenie ścieżek ekologiczno - przyrodniczych przy szkołach podstawowych w Lipnie”. Przedsięwzięcie polegało na utworzeniu dwóch ścieżek edukacyjnych zlokalizowanych na gruntach przy szkołach podstawowych (SP nr 2 oraz SP nr 3). W ramach zadania zostały zakupione i zamontowane na aluminiowych stelażach dwustronne tablice edukacyjne, zawierające informacje na temat przyrody, środowiska, ekologii. Oprócz tablic zakupiono i zamontowano urządzenia edukacyjne, stół edukacyjny, ławki, kosze na śmieci oraz ułożono ciągi piesze przy ścieżce zlokalizowanej w pobliżu SP nr 3 w Lipnie. Wartość projektu to 58.431,00 zł, w tym kwota dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu: 42 431,00 zł.

Ścieżki umiejscowiono na terenie publicznym, z łatwym dostępem dla mieszkańców, a ich tematyka ma zainteresować dzieci, młodzież oraz dorosłych przyrodą, otaczającym światem oraz ochroną środowiska. Zlokalizowanie obiektów wzdłuż uczęszczanych ciągów komunikacyjnych oraz w pobliżu parku miejskiego ma zapewnić dostęp do jak największej grupy odbiorców.

 

http://www.umlipno.pl/,page,sesje_rady_miejskiej_w_lipnie,332.htmlhttp://umlipno.esesja.plhttp://bip.umlipno.pl/page,wybory_do_parlamentu_europejskiego_2019,323.htmlhttp://umlipno.pl/download/1526899631.jpghttp://www.umlipno.pl/pl,news2,ue_-_projekty,3750.html#tresc_stronyhttp://www.umlipno.pl/pl,page,program_czyste_powietrze_,333.htmlhttp://umlipno.pl/download/1530006896.pdfhttp://umlipno.pl/pl,news2,rewitalizujemy_lipno_–_konsultacje_spoleczne,2954.html#tresc_stronyhttp://www.policja.pl/pol/mapa-zagrozen-bezpiecze/33880,dok.htmlhttp://www.umlipno.pl/pl,news2,ambulans_do_pobierania_krwi_od_dawcow_honorowych_–_harmonogram_na_2019_rok,3944.html#tresc_stronyhttps://www.youtube.com/watch?v=pFnwjGeNvq0&feature=youtu.behttp://um-lipno.esog.pl/http://www.umlipno.pl/pl,page,partnerzy_lipnowskiej_karty_duzej_rodziny_i_karty_seniora,269.htmlhttp://mlipno.e-mapa.net/https://mikroporady.pl/pytania-do-ekspertahttp://www.facebook.com/urzad.miejskiwlipniehttp://umlipno.pl/userfiles//salaślubów.jpghttp://www.umlipno.pl/pl,news2,nakretki_dla_igora,3509.html#tresc_stronyhttp://pogodynka.pl/ostrzezeniahttp://www.niebieskalinia.kujawsko-pomorskie.pl/kujawsko-pomorska-niebieska-linia,2,l1.htmlhttp://umlipno.pl/pl,page,kujawsko-pomorski_fundusz_pozyczkowy,180.htmlhttp://www.indexfirm.pl/gablota/miasto/1631/LIPNOhttp://www.rekultywacja.kujawsko-pomorskie.pl/http://http://http://