NIE MÓWIĘ SZEPTEM GDY PYTAJĄ SKĄD JESTEM

Niedziela 27 maja 2018 r.
Imieniny obchodzą Juliusz, Magdalena, Jan

„Nasza Ziemia Zielona” – konkurs recytatorski i plastyczny


13 czerwca 2017 r. 06:25
„Nasza Ziemia Zielona” – konkurs recytatorski i plastyczny

W dniu 7 czerwca br. w Kinie Nawojka w Lipnie odbył się konkurs recytatorski pod tytułem „Nasza Ziemia Zielona”, zorganizowany przez Urząd Miejski w Lipnie. W konkursie mogły wziąć udział dzieci ze szkół podstawowych z terenu miasta, które przygotowały utwory poetyckie o tematyce przyrodniczej. Zmagania artystyczne zostały przeprowadzone w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I – III oraz IV – VI. Wszystkie prezentacje zostały ocenione przez profesjonalne i doświadczone jury w składzie: Monika Głowacka, Natalia Kaliska, Sławomir Ciesielski (ocena wystąpień młodszej grupy wiekowej) oraz Wanda Mróz, Natalia Kaliska i Sławomir Ciesielski (ocena starszej grupy). Na scenie zaprezentowało się łącznie 82 uczniów (54 osoby z klas I – III oraz 28 osób z klas IV – VI).

W pierwszej kategorii wiekowej nagrody główne otrzymały uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Lipnie:

I miejsce: Sandra Wnukiewicz

II miejsce: Julia Raczkowska

III miejsce: Wiktoria Szulgit

Ponadto wyróżniono następujących młodych artystów: Martyna Lewandowska, Gabriela Impert, Nadia Ośmiałowska, Julia Bonowicz, Agata Kiełkowska, Filip Giżycki, Wiktoria Goślicka, Aleksandra Ziółkowska, Rafał Rybicki, Wiktoria Cendrowska, Ellen Brauer, Kornelia Lewalska, Urszula Kawczyńska oraz Maja Sieradzka.

W drugiej kategorii wiekowej jury nagrodziło następujące osoby:

I miejsce: Gabriela Grzywińska

II miejsce: Amelia Ozimkowska

III miejsce: Julia Kiełpińska

Wyróżnienia otrzymali: Michał Zawidzki, Anna Jędrasik, Daria Raczkowska, Agata Lach, Lidia Dąbek, Sonia Skarżyńska oraz Michał Kłos.

Oprócz konkursu recytatorskiego, w Kinie odbyło się także wręczenie nagród w konkursie plastycznym, ogłoszonym dla uczniów szkół gimnazjalnych. Tematyka w tym przypadku również dotyczyła otaczającej przyrody. W odpowiedzi na konkurs wpłynęło 16 prac wykonanych w różnych technikach plastycznych. Komisja konkursowa postanowiła nagrodzić następujące osoby:

I miejsce: Kacper Gęsicki

II miejsce: Anna Stark

III miejsce: Julia Latawiec

Poza tym wyróżniono: Julitę Jędrzejczak, Patrycję Kamińską, Milenę Kalinowską, Weronikę Kaźmierską oraz Konrada Władowskiego.

Podobnie jak w roku ubiegłym, kiedy przeprowadzono pierwszą edycję konkursu „Nasza Ziemia Zielona”, dla zwycięzców oraz wyróżnionych przewidziano atrakcyjne nagrody: bony na zakup rowerów za pierwsze miejsca, lornetki za drugie, gry planszowe za trzecie oraz książki i gry dla wyróżnionych.

Zakup nagród na konkurs został dofinansowany z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

Celem wszystkich konkursów była edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży, wzrost zainteresowania otaczającą przyrodą i uwrażliwienie na jej piękno, a także pogłębianie humanistycznych zainteresowań uczniów oraz ich uzdolnień twórczych.

Serdecznie dziękujemy za udział w konkursach wszystkim dzieciom i młodzieży oraz nauczycielom i opiekunom, którzy zajęli się przygotowaniem uczestników.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym oraz zachęcamy do udziału w podobnych konkursach w przyszłości.

http://www.bip.umlipno.pl/page,wybory_samorzadowe_2018r,301.htmlhttp://umlipno.pl/download/1526899631.jpghttp://umlipno.pl/pl,news2,rewitalizujemy_lipno_–_konsultacje_spoleczne,2954.html#tresc_stronyhttp://www.umlipno.pl/pl,news2,ambulans_do_pobierania_krwi_od_dawcow_honorowych_–_harmonogram_na_2018_rok,3451.html#tresc_stronyhttps://www.youtube.com/watch?v=pFnwjGeNvq0&feature=youtu.behttp://um-lipno.esog.pl/http://www.umlipno.pl/pl,page,szlak_turystyki_pieszej,120.htmlhttps://www.youtube.com/watch?v=OBy53FejKvAhttp://www.umlipno.pl/pl,page,partnerzy_lipnowskiej_karty_duzej_rodziny_i_karty_seniora,269.htmlhttp://mlipno.e-mapa.net/http://www.facebook.com/urzad.miejskiwlipniehttp://umlipno.pl/userfiles//salaślubów.jpghttp://www.umlipno.pl/pl,news2,nakretki_dla_igora,3509.html#tresc_stronyhttp://www.niebieskalinia.kujawsko-pomorskie.pl/kujawsko-pomorska-niebieska-linia,2,l1.htmlhttp://umlipno.pl/pl,page,kujawsko-pomorski_fundusz_pozyczkowy,180.htmlhttp://www.ofertyinwestycyjne.pl/js/oferty/184.htmlhttp://www.indexfirm.pl/gablota/miasto/1631/LIPNOhttp://www.rekultywacja.kujawsko-pomorskie.pl/http://www.umlipno.pl/download/1240304003-lipno.swfhttp://http://http://