NIE MÓWIĘ SZEPTEM GDY PYTAJĄ SKĄD JESTEM

Środa 20 czerwca 2018 r.
Imieniny obchodzą Bogna, Florentyna, Rafał

A trip to Scotland


5 kwietnia 2017 r. 01:06
A trip to Scotland

Inicjatorem i organizatorem II edycji Gminno-miejskiego konkursu z wiedzy o Wielkiej Brytanii A trip to Scotland, była Szkoła Podstawowa nr 5 im. Jana Pawła II w Lipnie. Konkurs został zorganizowany pod patronatem Burmistrza Miasta Lipna, który ufundował główną nagrodę.

Celem konkursu było rozpowszechnianie zainteresowania oraz wzbogacanie wiedzy o kulturze i tradycji Wielkiej Brytanii (w tegorocznej edycji – Szkocji); propagowanie wykorzystywania technologii komputerowej w nauce języka obcego oraz promowanie osiągnięć uczniów i nawiązanie współpracy z innymi szkołami podstawowymi.

W tegorocznej edycji udział brali uczniowie:

  • ze Szkoły Podstawowej w Jastrzębiu
  • z Zespołu Szkół w Karnkowie
  • ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Lipnie
  • ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Lipnie
  • ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Lipnie

Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach:

  • Kategoria I – przygotowanie przez 2 uczniów prezentacji multimedialnej, obejmującej informacje o sławnych postaciach, zabytkach, sporcie, muzyce, posiłkach czy interesujących miejscach w Szkocji.
  • Kategoria II – test z wiedzy o kulturze Szkocji.

Nad prawidłowością przebiegu etapu finałowego konkursu czuwało jury w składzie: mgr Agnieszka Kalińska, mgr Agnieszka Wrzosek oraz przybyli nauczyciele zgłoszonych szkół. Członkowie jury dokonywali oceny prezentacji multimedialnych (informacji w nich zawartych, pomysłowość i poprawność językową) oraz testy z wiedzy o Szkocji.

Zwycięzcy:

Kategoria I – prezentacja

I miejsce – Ewelina Lewandowska i Julia Bachoń – uczennice SP w Jastrzębiu

wyróżnienie – Michał Matuszewski i Bartłomiej Dembowski – uczniowie SP3 w Lipnie

Kategoria II – test

            I miejsce – Szymon Birban – uczeń SP5 w Lipnie

            II miejsce – Maciej Józefowicz – uczeń SP5 w Lipnie

            III miejsce – Ewelina Lewandowska – uczennica SP w Jastrzębiu

            wyróżnienie – Olga Jagielska – uczennica ZS w Karnkowie

Źródło: SP nr 5 w Lipnie

http://www.bip.umlipno.pl/page,wybory_samorzadowe_2018r,301.htmlhttp://umlipno.pl/download/1526899631.jpghttp://umlipno.pl/pl,news2,rewitalizujemy_lipno_–_konsultacje_spoleczne,2954.html#tresc_stronyhttp://www.umlipno.pl/pl,news2,ambulans_do_pobierania_krwi_od_dawcow_honorowych_–_harmonogram_na_2018_rok,3451.html#tresc_stronyhttps://www.youtube.com/watch?v=pFnwjGeNvq0&feature=youtu.behttp://um-lipno.esog.pl/http://www.umlipno.pl/pl,page,szlak_turystyki_pieszej,120.htmlhttps://www.youtube.com/watch?v=OBy53FejKvAhttp://www.umlipno.pl/pl,page,partnerzy_lipnowskiej_karty_duzej_rodziny_i_karty_seniora,269.htmlhttp://mlipno.e-mapa.net/http://www.facebook.com/urzad.miejskiwlipniehttp://umlipno.pl/userfiles//salaślubów.jpghttp://www.umlipno.pl/pl,news2,nakretki_dla_igora,3509.html#tresc_stronyhttp://www.niebieskalinia.kujawsko-pomorskie.pl/kujawsko-pomorska-niebieska-linia,2,l1.htmlhttp://umlipno.pl/pl,page,kujawsko-pomorski_fundusz_pozyczkowy,180.htmlhttp://www.ofertyinwestycyjne.pl/js/oferty/184.htmlhttp://www.indexfirm.pl/gablota/miasto/1631/LIPNOhttp://www.rekultywacja.kujawsko-pomorskie.pl/http://www.umlipno.pl/download/1240304003-lipno.swfhttp://http://http://