NIE MÓWIĘ SZEPTEM GDY PYTAJĄ SKĄD JESTEM

Środa 14 listopada 2018 r.
Imieniny obchodzą Laura, Emil, Wawrzyniec

Debata oświatowa w Szkole Podstawowej nr 5


6 września 2018 r. 10:32
Debata oświatowa w Szkole Podstawowej nr 5

5 września w Szkole Podstawowej nr 5 odbyła się debata oświatowa w ramach projektu "Rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów”. W spotkaniu uczestniczyli: władze miasta, samorządowcy, dyrektorzy lipnowskich placówek oświatowych, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie.  
Spotkanie rozpoczął Burmistrz Miasta Lipna Paweł Banasik, który powitał zgromadzonych gości oraz podkreślił, że Gmina Miasta Lipna jest jedyną z powiatu lipnowskiego, która przystąpiła do projektu. W problematykę spotkania wprowadziły Zastępca Burmistrza Jolanta Zielińska i Sekretarz Miasta Renata Gołębiewska. Nad przebiegiem debaty czuwała pani Zofia Domaradzka-Grochowalska - ekspert Ośrodka Rozwoju Edukacji, która omówiła kompetencje kluczowe uczniów, przedstawiła scenariusz spotkania oraz przydzieliła zadania dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Dyskusja nad kształtowaniem umiejętności ucznia prowadzona była w ramach zajęć warsztatowych przez samych uczestników podzielonych na grupy. Za najważniejsze uznano działania służące umiejętności uczenia się, porozumiewania się w języku obcym oraz rozwijaniu kompetencji matematycznych i naukowo-technicznych. Wybrane obszary mają sprzyjać rozwojowi kompetencji kluczowych uczniów w taki sposób, aby byli oni przygotowani do wyzwań, jakie niesie współczesny świat.

http://umlipno.pl/pl,page,budzet_partycypacyjny_dla_gminy_miasta_lipna_2019,326.html#tresc_stronyhttp://www.bip.umlipno.pl/page,wybory_samorzadowe_2018r,301.htmlhttp://www.umlipno.pl/pl,news2,ue_-_projekty,3750.html#tresc_stronyhttp://umlipno.pl/download/1526899631.jpghttp://umlipno.pl/download/1530006896.pdfhttp://umlipno.pl/pl,news2,rewitalizujemy_lipno_–_konsultacje_spoleczne,2954.html#tresc_stronyhttp://www.policja.pl/pol/mapa-zagrozen-bezpiecze/33880,dok.htmlhttp://www.umlipno.pl/pl,news2,ambulans_do_pobierania_krwi_od_dawcow_honorowych_–_harmonogram_na_2018_rok,3451.html#tresc_stronyhttps://www.youtube.com/watch?v=pFnwjGeNvq0&feature=youtu.behttp://um-lipno.esog.pl/http://www.umlipno.pl/pl,page,szlak_turystyki_pieszej,120.htmlhttps://www.youtube.com/watch?v=OBy53FejKvAhttp://www.umlipno.pl/pl,page,partnerzy_lipnowskiej_karty_duzej_rodziny_i_karty_seniora,269.htmlhttp://mlipno.e-mapa.net/http://www.facebook.com/urzad.miejskiwlipniehttp://umlipno.pl/userfiles//salaślubów.jpghttp://www.umlipno.pl/pl,news2,nakretki_dla_igora,3509.html#tresc_stronyhttp://www.niebieskalinia.kujawsko-pomorskie.pl/kujawsko-pomorska-niebieska-linia,2,l1.htmlhttp://umlipno.pl/pl,page,kujawsko-pomorski_fundusz_pozyczkowy,180.htmlhttp://www.ofertyinwestycyjne.pl/js/oferty/184.htmlhttp://www.indexfirm.pl/gablota/miasto/1631/LIPNOhttp://www.rekultywacja.kujawsko-pomorskie.pl/http://www.umlipno.pl/download/1240304003-lipno.swfhttp://http://http://