NIE MÓWIĘ SZEPTEM GDY PYTAJĄ SKĄD JESTEM

Środa 11 grudnia 2019 r.
Imieniny obchodzą Waldemar, Damazy

Dni Lipna 2019


12 sierpnia 2019 r. 08:51
Dni Lipna 2019

Dwudniowe obchody święta naszego Miasta dobiegły końca. W tym roku przed oficjalnym rozpoczęciem Dni Lipna i przekazaniem przez burmistrza Pawła Banasika młodym druhnom i druhom symbolicznego klucza do bram Lipna, na Placu Dekerta odbyła się uroczystość ślubowania młodzieżowej drużyny pożarniczej przy OSP w Lipnie. Ślubowanie jako druh złożył również Burmistrz Miasta Lipna. (GALERIA – LINK)

Główna impreza była zorganizowana na PUK Arenie. Na terenie obiektu zaprezentowały się lokalne firmy i instytucje. Lipno obchodzi w tym roku 670. rocznicę swojej lokacji. Goście i uczestnicy imprezy mogli złożyć życzenia z tej okazji w księdze pamiątkowej. Życzenia dobrej zabawy złożyła mieszkańcom posłanka na Sejm Iwona Michałek. Na scenie umiejscowionej w centrum PUK Areny swoimi talentami wokalno-tanecznymi pochwalili się podopieczni lipnowskiego Miejskiego Centrum Kulturalnego. Młodsi i starsi mogli wziąć udział w organizowanych konkursach. Widowiskowy pokaz ratownictwa technicznego przeprowadzili strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lipnie. Przed występem tegorocznej gwiazdy wieczoru w pozytywny nastrój zebraną publiczność wprowadził raper Jakub Birecki BRO. Ważnym punktem imprezy było wręczenie wyróżnień Mecenas Kultury 2018 za wspieranie lipnowskiej społeczności.  Mieszkańcy i goście uczcili minutą ciszy Wiktorię Wicińską, zawodniczkę KM Cross Lublin, która zginęła tragicznie podczas rundy Mistrzostw Polski w motocrossie. Gwiazdą wieczoru był zespół Czerwone Gitary, który porwał zebranych swoimi największymi przebojami. Publiczność niezależnie od wieku wspólnie z zespołem śpiewała znane i lubiane piosenki. Gromkie brawa i ogrom wzruszeń wzbudziło wykonanie wspólnie z młodymi lipnowskimi chórzystami utworu „Biały Krzyż”. Po pełnym wrażeń koncercie zabawa trwała dalej przy muzyce DJ`a ADI (GALERIA – LINK).

Niedzielne świętowanie upłynęło na sportowo. Na Stadionie Miejskim odbyły się Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Burmistrza Miasta Lipna oraz mecz pokazowy drużyn młodzieżowych. Sprawnością fizyczną podczas pokazu walki i samoobrony zaimponowali członkowie Szkoły Sztuk Walki „Czarny Orzeł” z Lipna. Największe emocje i doping zebranej publiczności wzbudziły biegi dla dzieci. „Maluchy” i „Starszaki” dzielnie rywalizowali na bieżni lipnowskiego stadionu. Finałem sportowych zmagań na stadionie był mecz piłki nożnej pomiędzy reprezentacjami samorządów Lipna i Powiatu, zakończony zwycięstwem drużyny Miasta 7-2 (GALERIA – LINK)

Do zobaczenia za rok!

http://www.umlipno.pl/,page,sesje_rady_miejskiej_w_lipnie,332.htmlhttp://umlipno.esesja.plhttp://umlipno.pl/download/1526899631.jpghttp://www.umlipno.pl/pl,news2,ue_-_projekty,3750.html#tresc_stronyhttp://www.umlipno.pl/pl,page,program_czyste_powietrze_,333.htmlhttp://umlipno.pl/pl,news2,rewitalizujemy_lipno_–_konsultacje_spoleczne,2954.html#tresc_stronyhttp://www.policja.pl/pol/mapa-zagrozen-bezpiecze/33880,dok.htmlhttp://www.umlipno.pl/pl,news2,ambulans_do_pobierania_krwi_od_dawcow_honorowych_–_harmonogram_na_2019_rok,3944.html#tresc_stronyhttps://www.youtube.com/watch?v=pFnwjGeNvq0&feature=youtu.behttp://um-lipno.esog.pl/http://www.umlipno.pl/pl,page,partnerzy_lipnowskiej_karty_duzej_rodziny_i_karty_seniora,269.htmlhttp://mlipno.e-mapa.net/https://mikroporady.pl/pytania-do-ekspertahttp://www.facebook.com/urzad.miejskiwlipniehttp://umlipno.pl/userfiles//salaślubów.jpghttp://www.umlipno.pl/pl,news2,nakretki_dla_igora,3509.html#tresc_stronyhttp://pogodynka.pl/ostrzezeniahttp://www.niebieskalinia.kujawsko-pomorskie.pl/kujawsko-pomorska-niebieska-linia,2,l1.htmlhttp://umlipno.pl/pl,page,kujawsko-pomorski_fundusz_pozyczkowy,180.htmlhttp://www.indexfirm.pl/gablota/miasto/1631/LIPNOhttp://www.rekultywacja.kujawsko-pomorskie.pl/http://http://http://