NIE MÓWIĘ SZEPTEM GDY PYTAJĄ SKĄD JESTEM

Poniedziałek 22 kwietnia 2019 r.
Imieniny obchodzą Kaja, Leon, ukasz

Narodowe Czytanie 2018


2 lipca 2018 r. 05:51
Narodowe Czytanie 2018

Miasto Lipno po raz kolejny dołączy do dziesiątek miejscowości w całej Polsce, w których odbędzie się 7. edycja ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. Tegoroczna edycja przypada dokładnie w roku obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.
W związku z tymi niezwykłymi obchodami ustalono, że motywami przewodnimi dla Narodowego Czytania mają być „wolność” i „niepodległość”. Nikt nie ma wątpliwości, że w te założenia doskonale wpisuje się właśnie „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. 8 września o godz. 11.00 fragmenty „Przedwiośnia” na Placu Dekerta przy fontannie zaprezentują przedstawiciele władz samorządowych miasta oraz znane i lubiane osoby z życia kulturalnego i społecznego. Fragmenty tekstu zostaną przygotowane według adaptacji Andrzeja Dobosza, felietonisty i krytyka literackiego. Być może Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” to dla niektórych okazja, by po raz pierwszy zmierzyć się z tym dziełem. Inni mają szansę odkryć je na nowo. Przedsięwzięcie odbędzie się w odpowiedniej oprawie scenograficznej i muzycznej. Wszyscy uczestnicy Narodowego Czytania otrzymają upominki, w postaci egzemplarza książki z pamiątkowym stemplem, ufundowane przez lipnowską bibliotekę. W przypadku złych warunków atmosferycznych Narodowe Czytanie zostanie przeniesione do Sali Kameralnej MCK. Już dziś zapraszamy mieszkańców do udziału w tym wydarzeniu kulturalnym.

Organizatorzy: MBP w Lipnie, MCK w Lipnie oraz Urząd Miejski w Lipnie.

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Lipnie

http://www.umlipno.pl/,page,sesje_rady_miejskiej_w_lipnie,332.htmlhttp://umlipno.esesja.plhttp://bip.umlipno.pl/page,wybory_do_parlamentu_europejskiego_2019,323.htmlhttp://umlipno.pl/download/1526899631.jpghttp://www.umlipno.pl/pl,news2,ue_-_projekty,3750.html#tresc_stronyhttp://www.umlipno.pl/pl,page,program_czyste_powietrze_,333.htmlhttp://umlipno.pl/download/1518169358.pdfhttps://www.pitax.pl/rozlicz/urzad-miasta-lipno/http://umlipno.pl/download/1530006896.pdfhttp://umlipno.pl/pl,news2,rewitalizujemy_lipno_–_konsultacje_spoleczne,2954.html#tresc_stronyhttp://www.policja.pl/pol/mapa-zagrozen-bezpiecze/33880,dok.htmlhttp://www.umlipno.pl/pl,news2,ambulans_do_pobierania_krwi_od_dawcow_honorowych_–_harmonogram_na_2019_rok,3944.html#tresc_stronyhttps://www.youtube.com/watch?v=pFnwjGeNvq0&feature=youtu.behttp://um-lipno.esog.pl/http://www.umlipno.pl/pl,page,partnerzy_lipnowskiej_karty_duzej_rodziny_i_karty_seniora,269.htmlhttp://mlipno.e-mapa.net/https://mikroporady.pl/pytania-do-ekspertahttp://www.facebook.com/urzad.miejskiwlipniehttp://umlipno.pl/userfiles//salaślubów.jpghttp://www.umlipno.pl/pl,news2,nakretki_dla_igora,3509.html#tresc_stronyhttp://pogodynka.pl/ostrzezeniahttp://www.niebieskalinia.kujawsko-pomorskie.pl/kujawsko-pomorska-niebieska-linia,2,l1.htmlhttp://umlipno.pl/pl,page,kujawsko-pomorski_fundusz_pozyczkowy,180.htmlhttp://www.indexfirm.pl/gablota/miasto/1631/LIPNOhttp://www.rekultywacja.kujawsko-pomorskie.pl/http://http://http://