NIE MÓWIĘ SZEPTEM GDY PYTAJĄ SKĄD JESTEM

Niedziela 16 grudnia 2018 r.
Imieniny obchodzą Albina, Zdzisław

Narodowe Święto Niepodległości 2017


11 listopada 2017 r. 07:48
Narodowe Święto Niepodległości 2017

11 listopada 1918 roku to przełomowa data w dziejach Europy, ale przede wszystkim w dziejach Narodu Polskiego. Po 123 latach niewoli nadeszła upragniona wolność – Polska odzyskała niepodległość. W tym roku obchodzilismy 99. rocznicę upamiętniającą ten ważny dzień w historii kraju.

Lipnowskie obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się już w piątkowe popołudnie, 10 listopada. Na Placu Dekerta Burmistrz Miasta Lipna Paweł Banasik oraz Wicestarosta Lipnowski Anna Smużewska wygłosili okolicznościowe przemówienia, a młodzież z lipnowskich szkół złożyła kwiaty i oddała hołd pod Pomnikiem Wdzięczności, "Ścianą Śmierci" oraz tablicą upamiętniającą ofiary zbrodni katyńskiej pochodzące z terenów ziemi dobrzyńskiej. Następnie uczestnicy uroczystości przemaszerowali w asyście orkiestry ulicami miasta pod Pomnik Niepodległości w Parku Miejskim, gdzie został odczytany Apel Pamięci Poległych i Pomordowanych Uczniów, Absolwentów i Nauczycieli Gimnazjum Realnego im. Henryka Sienkiewicza i Państwowego Liceum i Gimnazjum im. Romualda Traugutta w Lipnie. Przedstawiciel władz złożyli pod Pomnikiem kwiaty, młodzież oddała hołd bohaterom odpalając race oraz śpiewając pieśni patriotyczne.

11 listopada uroczystości rocznicowe rozpoczęły się mszą świętą w intencji Ojczyzny w kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Po nabożeństwie przedstawiciele samorządu, poczty sztandarowe i mieszkańcy przemaszerowali pod Pomnik Niepodległości, gdzie zostały złożone wiązanki.

Po południu w kinie Nawojka z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbył się koncert pt. "Droga do Wolności" w wykonaniu zespołu Artes Ensemble. Artyści zaprezentowali utwory polskiej muzyki klasycznej i operowej, a także - z czynnym udziałem publiczności - polskie pieśni patriotyczne, m.in. "Piechota", "Przybyli ułani pod okienko", "Wojenko, wojenko".

http://www.umlipno.pl/,page,sesje_rady_miejskiej_w_lipnie,332.htmlhttp://umlipno.pl/download/1526899631.jpghttp://www.bip.umlipno.pl/page,wybory_samorzadowe_2018r,301.htmlhttp://www.umlipno.pl/pl,news2,ue_-_projekty,3750.html#tresc_stronyhttp://umlipno.pl/pl,page,budzet_partycypacyjny_dla_gminy_miasta_lipna_2019,326.html#tresc_stronyhttp://umlipno.pl/download/1530006896.pdfhttp://umlipno.pl/pl,news2,rewitalizujemy_lipno_–_konsultacje_spoleczne,2954.html#tresc_stronyhttp://www.policja.pl/pol/mapa-zagrozen-bezpiecze/33880,dok.htmlhttp://www.umlipno.pl/pl,news2,ambulans_do_pobierania_krwi_od_dawcow_honorowych_–_harmonogram_na_2018_rok,3451.html#tresc_stronyhttps://www.youtube.com/watch?v=pFnwjGeNvq0&feature=youtu.behttp://um-lipno.esog.pl/http://www.umlipno.pl/pl,page,szlak_turystyki_pieszej,120.htmlhttps://www.youtube.com/watch?v=OBy53FejKvAhttp://www.umlipno.pl/pl,page,partnerzy_lipnowskiej_karty_duzej_rodziny_i_karty_seniora,269.htmlhttp://mlipno.e-mapa.net/http://www.facebook.com/urzad.miejskiwlipniehttp://umlipno.pl/userfiles//salaślubów.jpghttp://www.umlipno.pl/pl,news2,nakretki_dla_igora,3509.html#tresc_stronyhttp://www.niebieskalinia.kujawsko-pomorskie.pl/kujawsko-pomorska-niebieska-linia,2,l1.htmlhttp://umlipno.pl/pl,page,kujawsko-pomorski_fundusz_pozyczkowy,180.htmlhttp://www.ofertyinwestycyjne.pl/js/oferty/184.htmlhttp://www.indexfirm.pl/gablota/miasto/1631/LIPNOhttp://www.rekultywacja.kujawsko-pomorskie.pl/http://www.umlipno.pl/download/1240304003-lipno.swfhttp://http://http://