NIE MÓWIĘ SZEPTEM GDY PYTAJĄ SKĄD JESTEM

Czwartek 12 grudnia 2019 r.
Imieniny obchodzą Joanna, Aleksandra, Dagmara

Obchody 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego


2 sierpnia 2019 r. 07:41
Obchody 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

1 sierpnia punktualnie o godzinie 17.00 (godzinie "W") w naszym mieście rozległy się syreny w 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Pod pomnikiem Armii Krajowej po odśpiewaniu hymnu państwowego i wspólnej modlitwie w intencji ofiar Powstania Warszawskiego, delegacje złożyły kwiaty i znicze. 

Druga część uroczystości rozpoczęła się o godzinie 18.00 na placu Dekerta. Na wzór uroczystości warszawskich również w Lipnie można było wspólnie śpiewać piosenki, które przypominały o tych tragicznych chwilach naszej Ojczyzny.

Obchody 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Historyczno – Patriotyczne „Tożsamość” wraz z Urzędem Miasta Lipna oraz Miejskim Centrum Kulturalnym. Projekt został współfinansowany przez Urząd Miasta Lipna - konkurs ofert zadań z zakresu upowszechniania kultury, sztuki i Dziedzictwa Narodowego.

Patronat honorowy nad uroczystością objęli: Instytut Pamięci Narodowej, Muzeum Powstania Warszawskiego i Paweł Banasik – Burmistrz Miasta Lipna.

W imieniu powstańców serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym na obie części uroczystości: mieszkańcom i gościom, a w szczególności lipnowskim kibicom Legii Warszawa za oprawę przy pomniku i na placu Dekerta.

http://www.umlipno.pl/,page,sesje_rady_miejskiej_w_lipnie,332.htmlhttp://umlipno.esesja.plhttp://umlipno.pl/download/1526899631.jpghttp://www.umlipno.pl/pl,news2,ue_-_projekty,3750.html#tresc_stronyhttp://www.umlipno.pl/pl,page,program_czyste_powietrze_,333.htmlhttps://www.umlipno.pl/pl,page,azbest,308.htmlhttp://umlipno.pl/pl,news2,rewitalizujemy_lipno_–_konsultacje_spoleczne,2954.html#tresc_stronyhttp://www.policja.pl/pol/mapa-zagrozen-bezpiecze/33880,dok.htmlhttp://www.umlipno.pl/pl,news2,ambulans_do_pobierania_krwi_od_dawcow_honorowych_–_harmonogram_na_2019_rok,3944.html#tresc_stronyhttps://www.youtube.com/watch?v=pFnwjGeNvq0&feature=youtu.behttp://um-lipno.esog.pl/http://www.umlipno.pl/pl,page,partnerzy_lipnowskiej_karty_duzej_rodziny_i_karty_seniora,269.htmlhttp://mlipno.e-mapa.net/https://mikroporady.pl/pytania-do-ekspertahttp://www.facebook.com/urzad.miejskiwlipniehttp://umlipno.pl/userfiles//salaślubów.jpghttp://www.umlipno.pl/pl,news2,nakretki_dla_igora,3509.html#tresc_stronyhttp://pogodynka.pl/ostrzezeniahttp://www.niebieskalinia.kujawsko-pomorskie.pl/kujawsko-pomorska-niebieska-linia,2,l1.htmlhttp://umlipno.pl/pl,page,kujawsko-pomorski_fundusz_pozyczkowy,180.htmlhttp://www.indexfirm.pl/gablota/miasto/1631/LIPNOhttp://www.rekultywacja.kujawsko-pomorskie.pl/http://http://http://