NIE MÓWIĘ SZEPTEM GDY PYTAJĄ SKĄD JESTEM

Niedziela 16 grudnia 2018 r.
Imieniny obchodzą Albina, Zdzisław

Owocowo i warzywnie w SP nr 2


14 marca 2018 r. 08:19
Owocowo i warzywnie w SP nr 2

Od stycznia do marca 2018 roku dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie z klas IV-VII Szkoły Podstawowej nr 2 im. Wł. Broniewskiego w Lipnie uczestniczyli w realizacji zadań szkolnej akcji „Owoce i warzywa jemy, dobrze się czujemy!”, której koordynatorami były panie: Małgorzata Kowalska-Tuszyńska i Agnieszka Nierychlewska. Celem akcji było przedstawienie korzyści płynących ze zdrowego stylu życia.

Uczniowie wzięli udział w warsztatach pieczenia pełnoziarnistego chleba; spotkaniu z dietetykiem - panią Magdaleną Tyczkowską oraz „zostali zaprogramowani na owoce i warzywa”, czyli doświadczyli elementów programowania. Ponadto gościli w Zespole Szkół Technicznych, gdzie pod czujnym okiem pani Ewy Grabowskiej wykonali surówki i kanapki oraz wycisnęli sok z owoców i warzyw. Smakowicie było też na jednej z lekcji przyrody, podczas której przyrządzili kanapki ubrane m.in. w kiełki. Dzieci uczestniczyły także w zajęciach sportowych: ZUMBIE oraz zajęciach fitness, które zaprezentował trener personalny pan Maksymilian Garst. Uczniowie z IV-VII wzięli też udział w konkursie poetyckim, a rymowanki ich autorstwa ozdobiły aulę, która pięknie prezentowała się podczas finału akcji.

07 marca 2018 roku odbyła się uroczystość podsumowująca działania uczniów, co doskonale zobrazowała prezentacja multimedialna przygotowana przez Grupę Dziennikarską. Ponadto dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I-II wyrecytowały wiersze i zaśpiewały piosenki, które podkreśliły walory zdrowego stylu życia.

http://www.umlipno.pl/,page,sesje_rady_miejskiej_w_lipnie,332.htmlhttp://umlipno.pl/download/1526899631.jpghttp://www.bip.umlipno.pl/page,wybory_samorzadowe_2018r,301.htmlhttp://www.umlipno.pl/pl,news2,ue_-_projekty,3750.html#tresc_stronyhttp://umlipno.pl/pl,page,budzet_partycypacyjny_dla_gminy_miasta_lipna_2019,326.html#tresc_stronyhttp://umlipno.pl/download/1530006896.pdfhttp://umlipno.pl/pl,news2,rewitalizujemy_lipno_–_konsultacje_spoleczne,2954.html#tresc_stronyhttp://www.policja.pl/pol/mapa-zagrozen-bezpiecze/33880,dok.htmlhttp://www.umlipno.pl/pl,news2,ambulans_do_pobierania_krwi_od_dawcow_honorowych_–_harmonogram_na_2018_rok,3451.html#tresc_stronyhttps://www.youtube.com/watch?v=pFnwjGeNvq0&feature=youtu.behttp://um-lipno.esog.pl/http://www.umlipno.pl/pl,page,szlak_turystyki_pieszej,120.htmlhttps://www.youtube.com/watch?v=OBy53FejKvAhttp://www.umlipno.pl/pl,page,partnerzy_lipnowskiej_karty_duzej_rodziny_i_karty_seniora,269.htmlhttp://mlipno.e-mapa.net/http://www.facebook.com/urzad.miejskiwlipniehttp://umlipno.pl/userfiles//salaślubów.jpghttp://www.umlipno.pl/pl,news2,nakretki_dla_igora,3509.html#tresc_stronyhttp://www.niebieskalinia.kujawsko-pomorskie.pl/kujawsko-pomorska-niebieska-linia,2,l1.htmlhttp://umlipno.pl/pl,page,kujawsko-pomorski_fundusz_pozyczkowy,180.htmlhttp://www.ofertyinwestycyjne.pl/js/oferty/184.htmlhttp://www.indexfirm.pl/gablota/miasto/1631/LIPNOhttp://www.rekultywacja.kujawsko-pomorskie.pl/http://www.umlipno.pl/download/1240304003-lipno.swfhttp://http://http://