NIE MÓWIĘ SZEPTEM GDY PYTAJĄ SKĄD JESTEM

Czwartek 24 stycznia 2019 r.
Imieniny obchodzą Felicja, Rafał, Tymoteusz

Piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka


4 czerwca 2018 r. 11:17
Piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka

Słoneczna aura sprzyjała doskonałej zabawie na PUK Arenie w Lipnie, gdzie 3 czerwca (niedziela) odbył się piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji: zjeżdżalnie, trampoliny, dmuchańce i rowerki wodne. Centrum Sztuk Walki zorganizowało trening na świeżym powietrzu. Przez cały czas trwania imprezy organizowane były przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejskie Centrum Kulturalne i Miejską Bibliotekę Publiczną w Lipnie zabawy i konkursy z nagrodami. Ciekawi mogli zapoznać się z pracą policjanta, dowiedzieć się jak udzielać pierwszej pomocy oraz zasiąść za kierownicą wozu strażackiego i motorówki.

Główną atrakcję przygotowało Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Gmin Dobrzyńskich Region Południe, które w projekcie pn. „Patrol historyczny - Pogranicze chrześcijaństwa” wprowadziło licznie zebranych w klimat średniowiecznych wydarzeń. Nie zabrakło emocjonujących pojedynków rycerskich i pokazów jeździeckich. W trakcie pikniku Zastępca Burmistrza Jolanta Zielińska dokonała pasowania na rycerzy pięciu młodych rycerzy i jedną damę, zwycięzców konkursu na najdzielniejszego wojownika. Z ogromnym zainteresowaniem i zapałem dzieci wykazywały się umiejętnościami, uczestnicząc w warsztatach kowalskich, ceramicznych i czerpania papieru, kaligrafując gęsim piórem i malując figurki, a także próbując swoich sił w konkursie łuczniczym.

Zwieńczeniem dnia pełnego wrażeń był koncert muzyki reggae i dancehall w wykonaniu Tomasza Słoty – pseudonim artystyczny Tallib.

http://www.umlipno.pl/,page,sesje_rady_miejskiej_w_lipnie,332.htmlhttp://umlipno.pl/download/1526899631.jpghttp://www.bip.umlipno.pl/page,wybory_samorzadowe_2018r,301.htmlhttp://www.umlipno.pl/pl,news2,ue_-_projekty,3750.html#tresc_stronyhttp://umlipno.pl/pl,page,budzet_partycypacyjny_dla_gminy_miasta_lipna_2019,326.html#tresc_stronyhttp://umlipno.pl/download/1530006896.pdfhttp://umlipno.pl/pl,news2,rewitalizujemy_lipno_–_konsultacje_spoleczne,2954.html#tresc_stronyhttp://www.policja.pl/pol/mapa-zagrozen-bezpiecze/33880,dok.htmlhttp://www.umlipno.pl/pl,news2,ambulans_do_pobierania_krwi_od_dawcow_honorowych_–_harmonogram_na_2019_rok,3944.html#tresc_stronyhttps://www.youtube.com/watch?v=pFnwjGeNvq0&feature=youtu.behttp://um-lipno.esog.pl/http://www.umlipno.pl/pl,page,szlak_turystyki_pieszej,120.htmlhttps://www.youtube.com/watch?v=OBy53FejKvAhttp://www.umlipno.pl/pl,page,partnerzy_lipnowskiej_karty_duzej_rodziny_i_karty_seniora,269.htmlhttp://mlipno.e-mapa.net/http://www.facebook.com/urzad.miejskiwlipniehttp://umlipno.pl/userfiles//salaślubów.jpghttp://www.umlipno.pl/pl,news2,nakretki_dla_igora,3509.html#tresc_stronyhttp://www.niebieskalinia.kujawsko-pomorskie.pl/kujawsko-pomorska-niebieska-linia,2,l1.htmlhttp://umlipno.pl/pl,page,kujawsko-pomorski_fundusz_pozyczkowy,180.htmlhttp://www.ofertyinwestycyjne.pl/js/oferty/184.htmlhttp://www.indexfirm.pl/gablota/miasto/1631/LIPNOhttp://www.rekultywacja.kujawsko-pomorskie.pl/http://www.umlipno.pl/download/1240304003-lipno.swfhttp://http://http://