NIE MÓWIĘ SZEPTEM GDY PYTAJĄ SKĄD JESTEM

Niedziela 27 maja 2018 r.
Imieniny obchodzą Juliusz, Magdalena, Jan

Policyjna majówka „Kręci mnie bezpieczeństwo”


22 maja 2017 r. 10:39
Policyjna majówka „Kręci mnie bezpieczeństwo”

W sobotnie przedpołudnie na Placu Dekerta w Lipnie odbyła się policyjna majówka, którą rozpoczęli Burmistrz Miasta Lipna Pan Paweł Banasik i Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Lipnie kom. Piotr Czajkowski. Majówka miała na celu wzmocnienie kontaktu i wypracowanie silniejszej współpracy z mieszkańcami Lipna, chociażby przez możliwość przeprowadzenia osobistej rozmowy z dzielnicowym ze swojego rejonu czy poznania nowych narzędzi komunikacji z policjantami. Policjanci przybliżyli ideę Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, dzięki której mieszkańcy danego rejonu mają bezpośredni wpływ na relokacje sił policyjnych poprzez wskazywanie miejsc zagrożonych przestępstwem czy aplikacji Moja Komenda, która w łatwy i szybki sposób pomaga odnaleźć kontakt do dzielnicowego, obsługującego dany rejon.

Wśród atrakcji szczególną sympatię zdobyła „Mini”- policyjny pies tropiący, która wraz ze swoim opiekunem przygotowała dla wszystkich pokaz posłuszeństwa oraz uśmiechnięty policyjny Polfinek, który towarzyszył dzieciom w zabawie. Jak zwykle można było obejrzeć z bliska policyjne radiowozy, zrobić sobie zdjęcie w stroju szturmowym czy pokonać slalom w alkogoglach. Pod niebieskimi namiotami czekali technik kryminalistyki i dzielnicowi, którzy czuwali nad dziećmi biorącymi udział w konkursach.

W sobotniej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” wzięli też udział lipnowscy funkcjonariusze Straży Pożarnej, dzięki którym można było obejrzeć z bliska strażackie wozy a nawet wcielić się w rolę strażaka siadając za kółkiem czerwonego samochodu służbowego.

Policjanci przygotowali konkurs rysunkowy w dwóch kategoriach wiekowych, którego tematem było szeroko pojęte bezpieczeństwo. Każdy biorący w nim udział mógł wybrać sobie policyjny gadżet. Duże emocje budził konkurs przygotowany przez policjantów ruchu drogowego, w którym trzeba było pokonać na rowerze dość trudny tor przeszkód połączony ze znakami drogowymi. Na koniec także dorośli mogli popisać się wiedzą, bo funkcjonariusze drogówki przygotowali dla nich niełatwy test.

Nagrody w konkursach ufundował Burmistrz Miasta Lipna i Tygodnik Lipnowski, który także umieści na łamach gazety zwycięskie prace plastyczne, a dorośli będą mogli wykorzystać swoje karnety na strzelnicę dzięki Pracowni Reklamy Virgo, która jest fundatorem tej nagrody.

Źródło: KPP w Lipnie

http://www.bip.umlipno.pl/page,wybory_samorzadowe_2018r,301.htmlhttp://umlipno.pl/download/1526899631.jpghttp://umlipno.pl/pl,news2,rewitalizujemy_lipno_–_konsultacje_spoleczne,2954.html#tresc_stronyhttp://www.umlipno.pl/pl,news2,ambulans_do_pobierania_krwi_od_dawcow_honorowych_–_harmonogram_na_2018_rok,3451.html#tresc_stronyhttps://www.youtube.com/watch?v=pFnwjGeNvq0&feature=youtu.behttp://um-lipno.esog.pl/http://www.umlipno.pl/pl,page,szlak_turystyki_pieszej,120.htmlhttps://www.youtube.com/watch?v=OBy53FejKvAhttp://www.umlipno.pl/pl,page,partnerzy_lipnowskiej_karty_duzej_rodziny_i_karty_seniora,269.htmlhttp://mlipno.e-mapa.net/http://www.facebook.com/urzad.miejskiwlipniehttp://umlipno.pl/userfiles//salaślubów.jpghttp://www.umlipno.pl/pl,news2,nakretki_dla_igora,3509.html#tresc_stronyhttp://www.niebieskalinia.kujawsko-pomorskie.pl/kujawsko-pomorska-niebieska-linia,2,l1.htmlhttp://umlipno.pl/pl,page,kujawsko-pomorski_fundusz_pozyczkowy,180.htmlhttp://www.ofertyinwestycyjne.pl/js/oferty/184.htmlhttp://www.indexfirm.pl/gablota/miasto/1631/LIPNOhttp://www.rekultywacja.kujawsko-pomorskie.pl/http://www.umlipno.pl/download/1240304003-lipno.swfhttp://http://http://