NIE MÓWIĘ SZEPTEM GDY PYTAJĄ SKĄD JESTEM

Środa 19 czerwca 2019 r.
Imieniny obchodzą Gerwazy, Protazy, Julianna

Z wizytą w schronisku


28 marca 2019 r. 08:43
Z wizytą w schronisku

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Lipnie wraz z Panią Grażyną Wiśniewską odwiedzili schronisko dla zwierząt „Zielone Pole” w Ostrowitem koło Golubia Dobrzynia. Lipnowska piątka z inicjatywy członków Samorządu Uczniowskiego i opiekuna Pani Jolanty Banasik zebrała ponad 146 kg karmy dla zwierząt oraz zabawki. Paczki z mokrą i suchą karmą zostały przekazane Pani Ewie Czajkowskiej. Uczniowie od razu zakochali się w pieskach z wzajemnością. Zwierzęta w tym schronisku są bardzo zadbane i przyjaźnie nastawione do ludzi. Dzięki Pani Ewie, która z pasją opowiada o znajdujących się w schronisku psach, a jest ich około 300, mogliśmy dowiedzieć się więcej i poznać historie życia piesków zanim trafiły do schroniska. W schronisku obecnie znajdują się także koty, kucyki oraz kozy.

Nas urzekła dojrzałość uczniów, którzy z ogromną wrażliwością pochylili się nad losem zwierząt, kolejny rok angażując się w akcję zbierania karmy. Psy także wyczuły dobro płynące od dzieci i nie odstępowały ich na krok.
Mamy nadzieję, że to nie ostatnia taka akcja Samorządu Uczniowskiego, która doszła do skutku dzięki wrażliwości dzieci, ich rodziców oraz nauczycieli, dlatego wszystkim serdecznie DZIĘKUJEMY!!! 

http://www.umlipno.pl/,page,sesje_rady_miejskiej_w_lipnie,332.htmlhttp://umlipno.esesja.plhttp://bip.umlipno.pl/page,wybory_do_parlamentu_europejskiego_2019,323.htmlhttp://umlipno.pl/download/1526899631.jpghttp://www.umlipno.pl/pl,news2,ue_-_projekty,3750.html#tresc_stronyhttp://www.umlipno.pl/pl,page,program_czyste_powietrze_,333.htmlhttp://umlipno.pl/pl,news2,rewitalizujemy_lipno_–_konsultacje_spoleczne,2954.html#tresc_stronyhttp://www.policja.pl/pol/mapa-zagrozen-bezpiecze/33880,dok.htmlhttp://www.umlipno.pl/pl,news2,ambulans_do_pobierania_krwi_od_dawcow_honorowych_–_harmonogram_na_2019_rok,3944.html#tresc_stronyhttps://www.youtube.com/watch?v=pFnwjGeNvq0&feature=youtu.behttp://um-lipno.esog.pl/http://www.umlipno.pl/pl,page,partnerzy_lipnowskiej_karty_duzej_rodziny_i_karty_seniora,269.htmlhttp://mlipno.e-mapa.net/https://mikroporady.pl/pytania-do-ekspertahttp://www.facebook.com/urzad.miejskiwlipniehttp://umlipno.pl/userfiles//salaślubów.jpghttp://www.umlipno.pl/pl,news2,nakretki_dla_igora,3509.html#tresc_stronyhttp://pogodynka.pl/ostrzezeniahttp://www.niebieskalinia.kujawsko-pomorskie.pl/kujawsko-pomorska-niebieska-linia,2,l1.htmlhttp://umlipno.pl/pl,page,kujawsko-pomorski_fundusz_pozyczkowy,180.htmlhttp://www.indexfirm.pl/gablota/miasto/1631/LIPNOhttp://www.rekultywacja.kujawsko-pomorskie.pl/http://http://http://