NIE MÓWIĘ SZEPTEM GDY PYTAJĄ SKĄD JESTEM

Czwartek 12 grudnia 2019 r.
Imieniny obchodzą Joanna, Aleksandra, Dagmara

Każdy może... Aniołek też


1 stycznia 1970 r. 00:33
Każdy może... Aniołek też
„Bo kiedy miasto na święta się stroi...” Atmosfera w Lipnie coraz bardziej przybliża nas do świąt. Z inicjatywy władz na ulicach pojawiły się iluminacje świąteczne, których będzie jeszcze więcej. Na placu Dekerta przed ratuszem stanęła choinka pełna ozdób wykonanych przez młodych lipnowian. Wczoraj do elementów świątecznego wystroju dołączyło coś jeszcze.

Na szczycie lipnowskiego ratusza znajduje się płaskorzeźba anioła z trąbą w dłoni. Jego autorem jest ojciec Poli Negri. Według legendy miał on codziennie budzić lipnowian ze snu. Przy pomocy funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lipnie otrzymał on nowy atrybut – czapkę św. Mikołaja. Skoro wszyscy mogą nosić na głowie czerwoną czapę z pomponem, to czemu nie Aniołek?
http://www.umlipno.pl/,page,sesje_rady_miejskiej_w_lipnie,332.htmlhttp://umlipno.esesja.plhttp://umlipno.pl/download/1526899631.jpghttp://www.umlipno.pl/pl,news2,ue_-_projekty,3750.html#tresc_stronyhttp://www.umlipno.pl/pl,page,program_czyste_powietrze_,333.htmlhttps://www.umlipno.pl/pl,page,azbest,308.htmlhttp://umlipno.pl/pl,news2,rewitalizujemy_lipno_–_konsultacje_spoleczne,2954.html#tresc_stronyhttp://www.policja.pl/pol/mapa-zagrozen-bezpiecze/33880,dok.htmlhttp://www.umlipno.pl/pl,news2,ambulans_do_pobierania_krwi_od_dawcow_honorowych_–_harmonogram_na_2019_rok,3944.html#tresc_stronyhttps://www.youtube.com/watch?v=pFnwjGeNvq0&feature=youtu.behttp://um-lipno.esog.pl/http://www.umlipno.pl/pl,page,partnerzy_lipnowskiej_karty_duzej_rodziny_i_karty_seniora,269.htmlhttp://mlipno.e-mapa.net/https://mikroporady.pl/pytania-do-ekspertahttp://www.facebook.com/urzad.miejskiwlipniehttp://umlipno.pl/userfiles//salaślubów.jpghttp://www.umlipno.pl/pl,news2,nakretki_dla_igora,3509.html#tresc_stronyhttp://pogodynka.pl/ostrzezeniahttp://www.niebieskalinia.kujawsko-pomorskie.pl/kujawsko-pomorska-niebieska-linia,2,l1.htmlhttp://umlipno.pl/pl,page,kujawsko-pomorski_fundusz_pozyczkowy,180.htmlhttp://www.indexfirm.pl/gablota/miasto/1631/LIPNOhttp://www.rekultywacja.kujawsko-pomorskie.pl/http://http://http://