NIE MÓWIĘ SZEPTEM GDY PYTAJĄ SKĄD JESTEM

Środa 8 lipca 2020 r.
Imieniny obchodzą Elżbieta, Adrian, Edgar

Święto Patrona Szkoły Podstawowej nr 5 w Lipnie – św. Jana Pawła II


14 maja 2020 r. 07:27
Święto Patrona Szkoły Podstawowej nr 5 w Lipnie – św. Jana Pawła II

Rok 2020 jest wyjątkowy dla całej naszej społeczności szkolnej. 13 maja obchodzimy bowiem Święto Szkoły, które łączy się z 17 rocznicą nadania placówce imienia Jana Pawła II. Nasz Patron zobowiązuje. Każdego dnia staramy się więc wychowywać młode pokolenia w duchu wartości bliskich Papieżowi, a  za motto  przewodnie przyjęliśmy  słowa :"Należy dążyć do takiego rozwoju, aby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem". Przypadająca 2 kwietnia bieżącego roku 15 rocznica śmierci, 18 maja- setna rocznica urodzin Karola Wojtyły  oraz ogłoszenie roku 2020 Rokiem Jana Pawła II tym bardziej przypominają nam, że nie możemy przestać być solidarni i musimy wciąż na nowo odkrywać bogactwo życia naszego Patrona oraz Jego nauczania.

Jan Paweł II był nam bliski od dawna. Już 16 listopada 1998 roku uczniowie i nauczyciele szkoły podczas wyjazdu do Włoch spotkali się w auli Jana Pawła w Rzymie z Ojcem Świętym. Od 2003 roku uczestniczymy w Ogólnopolskich Pielgrzymkach Rodzin Szkół im. Jana Pawła II na Jasnej Górze. Tradycją naszej placówki są obchody Dnia Papieskiego oraz Święta Szkoły (przypadające w rocznicę zamachu na  Papieża). Każdego roku świętujemy, uczestnicząc we Mszy Świętej w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Lipnie, organizujemy uroczyste akademie, przedstawienia, konkursy, wystawy i projekty. Ten rok będzie inny ze względu na pandemię, ale na pewno tym bardziej ważny. Tak trudny bowiem dla wszystkich czas potrafi jeszcze bardziej jednoczyć , otwiera nasze serca na bardzo mądre i głębokie w swym przekazie nauki Papieża Polaka. Mottem Święta Szkoły uczyniliśmy więc  słowa „Jan Paweł II moim nauczycielem”. Uczniowie przygotowali prace w wybranej przez siebie formie prezentowane na stronie internetowej szkoły, a motywem przewodnim zajęć w tym dniu uczyniliśmy naszego Patrona.

Co w tych trudnych okolicznościach możemy jeszcze zrobić, aby pamięć o wielkim Papieżu trwała? Możemy o Nim rozmawiać, wspominać, cytować Jego wspaniałe słowa, przypominać o tej niezwykłej miłości, którą darzył wszystkich bez wyjątku. Możemy być dumni z efektów Jego pracy i dokonań. To przecież On pokazywał nam, jak żyć, by nikt przez nas nie cierpiał. Zawsze apelował o sprawiedliwość i pokój na świecie. Przypominał, że trzeba żyć godnie i wymagać od siebie nawet wtedy, gdy inni od nas nie wymagają. Pozwalał wierzyć, że nie ma rzeczy niemożliwych, jeśli naprawdę czegoś pragniemy i wkładamy w to dużo miłości i wytrwałości. Nauczał, że „Tak naprawdę żyjemy na tyle, na ile istniejemy dla innych” i „Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj”. Uświadamiał nam, że  „Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się - na próbę”,  „Wczoraj do ciebie nie należy. Jutro niepewne... Tylko dziś jest twoje”. Dawał nadzieję- „Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie”. Pozostanie dla nas na zawsze autorytetem i przewodnikiem.

Pliki do prac uczniów:

https://docs.google.com/presentation/d/1UdWiqt0EhArYqL0zTciwv_hOz-dlwyaCQPLQE1fZ1aY/edit?usp=sharing

https://tiny.pl/7t5nw

Biblioteka szkolna przygotowała witrynę z okazji 100-ej rocznicy urodzin JPII oraz święta szkoły

https://sites.google.com/view/babisanna2/0

Z okazji wolontariat szkolny przygotował z tej okazji film. Zachęcamy Państwa do obejrzenia i przesłania linku 13 maja 2020 roku swoim uczniom.

https://drive.google.com/file/d/1u-5jVbu3xEtp0Bf6UdpmXpYn5xEcpJki/view?usp=drivesdk

Jan Paweł II - prezentacja przygotowana przez klasę IIIb

https://onedrive.live.com/?authkey=%21AGa0jefYnkQFf8o&cid=15AFDDA0DF08DA11&id=15AFDDA0DF08DA11%21471&parId=root&o=OneUp

Źródło: nadesłane, Szkoła Podstawowa nr 5 w Lipnie

 

http://www.umlipno.pl/,page,sesje_rady_miejskiej_w_lipnie,332.htmlhttp://umlipno.esesja.plhttps://www.umlipno.pl/pl,news2,informacje,4546.htmlhttp://umlipno.pl/download/1526899631.jpghttp://bip.umlipno.pl/page,wybory_na_prezydenta_rzeczypospolitej_polskiej_-_28_czerwca_2020,337.htmlhttp://www.umlipno.pl/pl,news2,ue_-_projekty,3750.html#tresc_stronyhttp://www.umlipno.pl/pl,page,program_czyste_powietrze_,333.htmlhttp://umlipno.pl/pl,news2,rewitalizujemy_lipno_–_konsultacje_spoleczne,2954.html#tresc_stronyhttps://www.umlipno.pl/pl,page,straz_miejska_w_lipnie,337.htmlhttps://umlipno.pl/download/1578639026.pdfhttps://www.umlipno.pl/pl,news2,fundusz_drog_samorzadowych,4749.htmlhttp://www.policja.pl/pol/mapa-zagrozen-bezpiecze/33880,dok.htmlhttps://umlipno.pl/download/1592892569.pdfhttps://www.umlipno.pl/pl,news2,ambulans_do_pobierania_krwi_od_dawcow_honorowych_–_harmonogram_na_2020_rok,4458.htmlhttps://www.youtube.com/watch?v=pFnwjGeNvq0&feature=youtu.behttp://um-lipno.esog.pl/http://www.umlipno.pl/pl,page,partnerzy_lipnowskiej_karty_duzej_rodziny_i_karty_seniora,269.htmlhttp://mlipno.e-mapa.net/https://mikroporady.pl/pytania-do-ekspertahttp://www.facebook.com/urzad.miejskiwlipniehttp://umlipno.pl/userfiles//salaślubów.jpghttp://www.umlipno.pl/pl,news2,nakretki_dla_igora,3509.html#tresc_stronyhttp://pogodynka.pl/ostrzezeniahttp://www.niebieskalinia.kujawsko-pomorskie.pl/kujawsko-pomorska-niebieska-linia,2,l1.htmlhttp://umlipno.pl/pl,page,kujawsko-pomorski_fundusz_pozyczkowy,180.htmlhttp://www.indexfirm.pl/gablota/miasto/1631/LIPNOhttp://www.rekultywacja.kujawsko-pomorskie.pl/http://http://http://