NIE MÓWIĘ SZEPTEM GDY PYTAJĄ SKĄD JESTEM

Niedziela 20 października 2019 r.
Imieniny obchodzą Ireny, Kleopatry, Jana

Symbole Miasta

Uchwałą NR XLV/435/2014 Rady Miejskiej w Lipnie z dnia 17 września 2014 roku zostały ustanowione symbole Gminy Miasta Lipna: herb, flaga i pieczęcie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami w dniu 2 października 2014 roku uchwała została opublikowana w Dzienniku Urzędowym Województwa Kujawsko-Pomorskiego, a zgodnie z §8 tejże uchwały, nowe symbole miejskie stały  się obowiązujące w dniu 17 października tego samego roku.

Pełną treść uchwały można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej UM w Lipnie.

Przyjęcie uchwały przez Radę zostało poprzedzone przedłożeniem koncpetów miejskich symboli przed Komisję Heraldyczną przy Ministrze Administracji i Cyfryzacji, opinia została wydana 3 lipca 2014 roku.

Herb Miasta: w polu srebrnym brama murowana o otwartych wrotach z częściowo opuszczoną kratą o dwóch wieżach z krenelażem i spiczastymi dachami. Na murze z krenelażem łączącym wieże korona drzewa lipowego o 7 liściach.

Jak czytamy w opracowaniu profesora Krzystofa Mikulskiego: "...najstarsza pieczęć miasta pochodząca z XIV w. znana jest dopiero z odcisków pochodzących z I połowy XVI w. W literaturze przedmiotu (Gumowski, Engel, Budka, Adamczewski) nie ma jednak wątpliwości, co do jej średniowiecznej datacji." Więcej o historii herbu miasta w kwerendzie: do pobrania

 

Do pobrania: Herb w formacie *.cdr (ver. 8) Herb w formacie *.jpg (duża rozdz.) Kolorystyka herbu PANTONE

 

Flaga Miasta: Postać płata o proporcjach jak 5:8, składającego się z trzech pasów: czerwonego, białego i zielonego, o proporcjach 1:5, 3:5 i 1:5. Pośrodku pasa białego nałożone jest godło herbu Miasta Lipna.

 

Do pobrania: Flaga w formacie *.cdr (ver. 8) Flaga w formacie *.jpg (duża rozdz.) Kolorystyka flagi PANTONE

 

Pieczęć Gminy Miasta Lipna ma kształt okrągły, w polu pieczęci umieszczone jest godło herbu miasta z majuskulnym napisem otokowym: MIASTO LIPNO.

 

 

 

 

Pieczęć Rady Miejskiej w Lipnie ma kształt okrągły, w polu pieczęci umieszczone jest godło herbu miasta z majuskulnym napisem otokowym: RADA MIEJSKA W LIPNIE.

 

 

 

Pieczęć przewodniczącego Rady Miejskiej w Lipnie ma kształt okrągły, w polu pieczęci umieszczone jest godło herbu miasta z majuskulnym napisem otokowym: PRZEWODNICZĄCY RADY MIEJSKIEJ W LIPNIE.

 

 

 

Pieczęć  burmistrza Lipna  ma kształt okrągły, w polu pieczęci umieszczone jest godło herbu miasta z majuskulnym napisem otokowym: BURMISTRZ MIASTA LIPNA.

 

 

 

 

http://www.umlipno.pl/,page,sesje_rady_miejskiej_w_lipnie,332.htmlhttp://umlipno.esesja.plhttp://bip.umlipno.pl/page,wybory_do_sejmu_i_senatu_rzeczpospolitej_polskiej_2019,329.htmlhttp://umlipno.pl/download/1526899631.jpghttp://www.umlipno.pl/pl,news2,ue_-_projekty,3750.html#tresc_stronyhttp://www.umlipno.pl/pl,page,program_czyste_powietrze_,333.htmlhttp://umlipno.pl/pl,news2,rewitalizujemy_lipno_–_konsultacje_spoleczne,2954.html#tresc_stronyhttp://www.policja.pl/pol/mapa-zagrozen-bezpiecze/33880,dok.htmlhttp://www.umlipno.pl/pl,news2,ambulans_do_pobierania_krwi_od_dawcow_honorowych_–_harmonogram_na_2019_rok,3944.html#tresc_stronyhttps://www.youtube.com/watch?v=pFnwjGeNvq0&feature=youtu.behttp://um-lipno.esog.pl/http://www.umlipno.pl/pl,page,partnerzy_lipnowskiej_karty_duzej_rodziny_i_karty_seniora,269.htmlhttp://mlipno.e-mapa.net/https://mikroporady.pl/pytania-do-ekspertahttp://www.facebook.com/urzad.miejskiwlipniehttp://umlipno.pl/userfiles//salaślubów.jpghttp://www.umlipno.pl/pl,news2,nakretki_dla_igora,3509.html#tresc_stronyhttp://pogodynka.pl/ostrzezeniahttp://www.niebieskalinia.kujawsko-pomorskie.pl/kujawsko-pomorska-niebieska-linia,2,l1.htmlhttp://umlipno.pl/pl,page,kujawsko-pomorski_fundusz_pozyczkowy,180.htmlhttp://www.indexfirm.pl/gablota/miasto/1631/LIPNOhttp://www.rekultywacja.kujawsko-pomorskie.pl/http://http://http://