NIE MÓWIĘ SZEPTEM GDY PYTAJĄ SKĄD JESTEM

Środa 8 lipca 2020 r.
Imieniny obchodzą Elżbieta, Adrian, Edgar

Szkolenia dla przedstawicieli NGO


26 maja 2020 r. 10:21
Szkolenia dla przedstawicieli NGO

Toruńskie Stowarzyszenie Aktywności Społecznej TSAS zaprasza do uczestniczenia w  dwóch najbliższych szkoleniach dla przedstawicieli ngo z województwa kujawsko-pomorskiego – przygotowanych przez  r.pr. Piotra Rzepkę oraz księgową Iwonę Iwicką.

W Internecie możemy znaleźć wiele przydatnych informacji o tym jak sobie radzić, jakiego wsparcia możemy oczekiwać jako organizacje pozarządowe,  w okresie epidemii. Jednak natłok informacji, zmiany, nowe formy wsparcia - mogą sprawiać trudność, pewien szum informacyjny. Często czytając dane przepisy nasuwają nam się pytania, wątpliwości, nie wszystko jest zrozumiałe. Przepisy antykryzysowe zawierają zestaw form pomocy i ułatwień dla obywateli i różnych podmiotów. Również organizacje pozarządowe mogą korzystać z pandemicznych regulacji.  Dlatego postaraliśmy się zebrać i usystematyzować  informacje o najważniejszych przepisach, które mogą wesprzeć NGO-sy w tych trudnych czasach, dodatkowo pogrupowaliśmy je na dwa oddzielne szkolenia:

Pierwsze - w dniu 28 maja 2020 od 16:oo do 18:oo  -   przeprowadzi księgowa, która na co dzień pracuje w organizacjach pozarządowych, sama od strony księgowej także stara się poznać i uporządkować: co, do jakiego podmiotu jest skierowane; co, gdzie należy złożyć, aby z danej formy wsparcia skorzystać.

Drugie  - w dniu 1 czerwca 2020 od 16:oo do 18:oo  - przeprowadzi radca prawny, który od strony prawnej  przybliży bieżące zagadnienia dotyczące aktualnych wymogów organizacji działań statutowych w formach grupowych, gdzie szukać uaktualnianych wytycznych, co musi zapewnić realizator, ale też jak organizacje mogą sobie poradzić, aby skutecznie od strony formalno-prawnej np. przeprowadzić Walne Zebranie Członków.

Szkolenia będą przeprowadzone zdalnie  i będą trwały, każde po 2 godziny, przy czym czas ten zostanie podzielony na część prezentacji informacji jakie dany trener zaplanował dla Uczestniczek i Uczestników, oraz na część warsztatową prowadzoną w formie czatu, podczas którego trenerzy będą odpowiadać na pytania. W ten sposób będziemy mogli się też wzajemnie od siebie uczyć, gdyż często bywa, że ktoś zadając pytanie, pyta o to co i nas interesuje, a nawet nie pomyśleliśmy, aby sami o daną kwestię zapytać.

Aby wziąć udział należy przesłać na adres trener@tsas.torun.pl wypełnioną Kartę zgłoszeniową. Liczba uczestników jest ograniczona: do 25 osób. W dniu szkolenia (przed szkoleniem) każdy Uczestnik/ Uczestniczka otrzyma na podany adres mailowy  link dostępu oraz instrukcję logowania na szkolenie.

28 maj 2020: 16:oo -18:oo (on-line)

Finansowe i  pozafinansowe formy wsparcia dla organizacji pozarządowych – ngo w tarczy antykryzysowej:

Zakres szkolenia:

1.Omówienie form pomocy dla ngo

2.Pomoc niefinansowa – dla kogo? w jakiej formie?

3.Pomoc finansowa – dla kogo? w jakiej formie?

4.Jak i gdzie szukać pomocy dla organizacji

5.Dotacje a uzyskana pomoc z tarczy antykryzysowej

1 czerwiec 2020: 16:oo – 18:oo  (on-line)

Formalno-prawne aspekty działalności organizacji społecznych, w tym działalność organów statutowych organizacji pozarządowych w okresie pandemii:

Zakres szkolenia:

1.Jak prowadzić działania w organizacji społecznej,  w okresie pandemii, zgodnie z obowiązującymi przepisami?

2.Formy składania oświadczeń woli przez członków organów NGO

3.Przedstawienie zmian w zakresie zwoływania i prowadzenia posiedzeń w stowarzyszeniach i fundacjach

4.Zmiany w przepisach a ograniczenia statutowe

Stan prawny obu szkoleń zostanie przedstawiony na dzień prowadzenia szkolenia, w oparciu o dostępne teksty stosownych ustaw i rozporządzeń.

Szkolenia poprowadzą:

Iwona Iwicka – księgowa, posiadająca świadectwo kwalifikacyjne Ministerstwa Finansów RP od 2002 roku; z trzecim sektorem współpracuje od 2001 roku; na co dzień prowadzi księgi rachunkowe dla 4 organizacji pozarządowych ;  ponadto trenerka TSAS  z zakresu księgowości i sprawozdawczości ngoPiotr Rzepka – radca prawny, specjalista ds. organizacji pozarządowych.

Jednocześnie, wychodząc  naprzeciw rzeczywistym i aktualnym  potrzebom organizacji pozarządowych z regionu kujawsko-pomorskiego zapraszamy do kontaktu z TSAS celem ustalenia zakresu  szkoleń, warsztatów dla ngo.  Jesteśmy otwarci i gotowi podjąć się przygotowania szkolenia np. dla grupy kilku organizacji z danego terenu: gminy/ powiatu, które po analizie swoich potrzeb zgłoszą się do nas, aby dane wydarzenie było dedykowane właśnie ich potrzebom edukacyjnym, rozwojowym. Kolejne szkolenie jakie planujemy to szkolenie  z zakresu narzędzi zdalnego prowadzenia spotkań, warsztatów, zajęć, tak, aby realizować cele statutowe także w okresie epidemii. Ogłoszenie rekrutacyjne – zamieścimy niebawem.

Kontakt do organizatora:

Toruńskie Stowarzyszenie Aktywności Społecznej – TSAS, ul. Bydgoska 58, 87-100 Toruń

Biuro projektu: tel. 500 484 458 ; mail:   trener@tsas.torun.pl

Koordynator projektu:  tel. 515 276 454 ; mail:  tsas@tsas.torun.pl

Źródło: nadesłane, Toruńskie Stowarzyszenie Aktywności Społecznej – TSAS

 

http://www.umlipno.pl/,page,sesje_rady_miejskiej_w_lipnie,332.htmlhttp://umlipno.esesja.plhttps://www.umlipno.pl/pl,news2,informacje,4546.htmlhttp://umlipno.pl/download/1526899631.jpghttp://bip.umlipno.pl/page,wybory_na_prezydenta_rzeczypospolitej_polskiej_-_28_czerwca_2020,337.htmlhttp://www.umlipno.pl/pl,news2,ue_-_projekty,3750.html#tresc_stronyhttp://www.umlipno.pl/pl,page,program_czyste_powietrze_,333.htmlhttp://umlipno.pl/pl,news2,rewitalizujemy_lipno_–_konsultacje_spoleczne,2954.html#tresc_stronyhttps://www.umlipno.pl/pl,page,straz_miejska_w_lipnie,337.htmlhttps://umlipno.pl/download/1578639026.pdfhttps://www.umlipno.pl/pl,news2,fundusz_drog_samorzadowych,4749.htmlhttp://www.policja.pl/pol/mapa-zagrozen-bezpiecze/33880,dok.htmlhttps://umlipno.pl/download/1592892569.pdfhttps://www.umlipno.pl/pl,news2,ambulans_do_pobierania_krwi_od_dawcow_honorowych_–_harmonogram_na_2020_rok,4458.htmlhttps://www.youtube.com/watch?v=pFnwjGeNvq0&feature=youtu.behttp://um-lipno.esog.pl/http://www.umlipno.pl/pl,page,partnerzy_lipnowskiej_karty_duzej_rodziny_i_karty_seniora,269.htmlhttp://mlipno.e-mapa.net/https://mikroporady.pl/pytania-do-ekspertahttp://www.facebook.com/urzad.miejskiwlipniehttp://umlipno.pl/userfiles//salaślubów.jpghttp://www.umlipno.pl/pl,news2,nakretki_dla_igora,3509.html#tresc_stronyhttp://pogodynka.pl/ostrzezeniahttp://www.niebieskalinia.kujawsko-pomorskie.pl/kujawsko-pomorska-niebieska-linia,2,l1.htmlhttp://umlipno.pl/pl,page,kujawsko-pomorski_fundusz_pozyczkowy,180.htmlhttp://www.indexfirm.pl/gablota/miasto/1631/LIPNOhttp://www.rekultywacja.kujawsko-pomorskie.pl/http://http://http://