NIE MÓWIĘ SZEPTEM GDY PYTAJĄ SKĄD JESTEM

Czwartek 20 lutego 2020 r.
Imieniny obchodzą Leon, Ludmiła, Eustachy

Obchody Święta Wojska Polskiego


16 sierpnia 2019 r. 06:34
Obchody Święta Wojska Polskiego

15 sierpnia obchodziliśmy Święto Wojska Polskiego oraz 99. Rocznicę Bitwy Warszawskiej. Polska tego dnia upamiętnia zwycięstwo Polaków i polskiego oręża nad agresją bolszewickiej Rosji na Polskę i Europę, obchodzi Święto Wojska Polskiego oraz czci Święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, czyli w polskiej tradycji – dzień Matki Boskiej Zielnej.

Obchody święta narodowego rozpoczęły się od uroczystej mszy świętej w intencji Ojczyzny odprawionej w kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Lipnie. Po nabożeństwie, delegacje instytucji, szkół i służb mundurowych oraz mieszkańcy Lipna przy dźwiękach orkiestry przemaszerowały w uroczystym pochodzie pod Pomnik Niepodległości w Parku Miejskim, gdzie odbył się apel. Kwiaty pod pomnikiem złożyła podsekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju Anna Gembicka. Przemówienia okolicznościowe wygłosili: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski, poseł na Sejm V, VI i VII kadencji dr hab. Zbigniew Girzyński, Sekretarz Powiatu Zbigniew Chmielewski oraz Burmistrz Miasta Lipna Paweł Banasik. Proboszcz parafii pw. bł. Michała Kozala Biskupa i Męczennika ks. dziekan Henryk Kołodziejczyk wraz z zebranymi odmówił modlitwę w intencji Ojczyzny i poległych żołnierzy, następnie liczne delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem. Po oficjalnych uroczystościach odbyła się część artystyczna w wykonaniu podopiecznych Miejskiego Centrum Kulturalnego w Lipnie.

http://www.umlipno.pl/,page,sesje_rady_miejskiej_w_lipnie,332.htmlhttp://umlipno.esesja.plhttp://umlipno.pl/download/1526899631.jpghttp://bip.umlipno.pl/page,wybory_na_prezydenta_rzeczpospolitej_polskiej_-_maj_2020,332.htmlhttp://www.umlipno.pl/pl,news2,ue_-_projekty,3750.html#tresc_stronyhttp://www.umlipno.pl/pl,page,program_czyste_powietrze_,333.htmlhttps://www.pitax.pl/rozlicz/urzad-miasta-lipno/https://www.pitax.pl/rozlicz/urzad-miasta-lipno/http://umlipno.pl/pl,news2,rewitalizujemy_lipno_–_konsultacje_spoleczne,2954.html#tresc_stronyhttps://umlipno.pl/download/1578639026.pdfhttp://www.policja.pl/pol/mapa-zagrozen-bezpiecze/33880,dok.htmlhttps://www.umlipno.pl/pl,news2,ambulans_do_pobierania_krwi_od_dawcow_honorowych_–_harmonogram_na_2020_rok,4458.htmlhttps://www.youtube.com/watch?v=pFnwjGeNvq0&feature=youtu.behttp://um-lipno.esog.pl/http://www.umlipno.pl/pl,page,partnerzy_lipnowskiej_karty_duzej_rodziny_i_karty_seniora,269.htmlhttp://mlipno.e-mapa.net/https://mikroporady.pl/pytania-do-ekspertahttp://www.facebook.com/urzad.miejskiwlipniehttp://umlipno.pl/userfiles//salaślubów.jpghttp://www.umlipno.pl/pl,news2,nakretki_dla_igora,3509.html#tresc_stronyhttp://pogodynka.pl/ostrzezeniahttp://www.niebieskalinia.kujawsko-pomorskie.pl/kujawsko-pomorska-niebieska-linia,2,l1.htmlhttp://umlipno.pl/pl,page,kujawsko-pomorski_fundusz_pozyczkowy,180.htmlhttp://www.indexfirm.pl/gablota/miasto/1631/LIPNOhttp://www.rekultywacja.kujawsko-pomorskie.pl/http://http://http://