NIE MÓWIĘ SZEPTEM GDY PYTAJĄ SKĄD JESTEM

Niedziela 17 lutego 2019 r.
Imieniny obchodzą Zbigniew, Julian, Łukasz

Dotacje na podłączenie do sieci ciepłowniczej


8 lutego 2018 r. 01:53
Dotacje na podłączenie do sieci ciepłowniczej

6 lutego, w ratuszu miejskim odbyło się spotkanie informacyjne w sprawie pilotażowego programu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu, dotyczącego dotacji na wymianę źródeł ciepła. W spotkaniu z mieszkańcami wzięli udział: Burmistrz Miasta Lipna Paweł Banasik, Inżynier Miasta Robert Kapuściński oraz przedstawiciele Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych z Prezesem Marcinem Kawczyńskim na czele. Prelegenci przedstawili licznie zebranym zasady ubiegania się o wsparcie, szacunkowe koszty inwestycji oraz późniejszej eksploatacji. W przypadku Miasta Lipna dotacje będą przyznawane na podłączenie lokali mieszkalnych i budynków mieszkalnych do miejskiej sieci ciepłowniczej w obszarach, gdzie występują takie możliwości techniczne.
Dofinansowanie udzielane jest w formie dotacji, w wysokości 4.000 zł do jednego lokalu lub budynku mieszkalnego. Środki będą pochodziły w 50% z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu (WFOŚiGW) oraz w 50% z budżetu miasta. Pozostałe koszty podłączenia do sieci ciepłowniczej należy pokryć ze środków własnych, jednak Wnioskodawca na wkład własny może uzyskać pożyczkę z WFOŚiGW. 
Fundusz na rok 2018 przyznał dla Gminy miasta Lipna limit dofinansowania wynoszący 30.000 zł. Oznacza to że w bieżącym roku dotację będzie mogło uzyskać 15 Wnioskodawców.
Szczegółowe zasady ubiegania się o dotację oraz formularze wniosków zostaną przyjęte na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Lipnie. 
Nabór wniosków do programu rozpocznie się w marcu 2018 roku.

http://www.umlipno.pl/,page,sesje_rady_miejskiej_w_lipnie,332.htmlhttp://umlipno.esesja.plhttp://umlipno.pl/download/1526899631.jpghttp://www.umlipno.pl/pl,news2,ue_-_projekty,3750.html#tresc_stronyhttp://umlipno.pl/download/1518169358.pdfhttps://www.pitax.pl/rozlicz/urzad-miasta-lipno/http://umlipno.pl/download/1530006896.pdfhttp://umlipno.pl/pl,news2,rewitalizujemy_lipno_–_konsultacje_spoleczne,2954.html#tresc_stronyhttp://www.policja.pl/pol/mapa-zagrozen-bezpiecze/33880,dok.htmlhttp://www.umlipno.pl/pl,news2,ambulans_do_pobierania_krwi_od_dawcow_honorowych_–_harmonogram_na_2019_rok,3944.html#tresc_stronyhttps://www.youtube.com/watch?v=pFnwjGeNvq0&feature=youtu.behttp://um-lipno.esog.pl/http://www.umlipno.pl/pl,page,partnerzy_lipnowskiej_karty_duzej_rodziny_i_karty_seniora,269.htmlhttp://mlipno.e-mapa.net/http://www.facebook.com/urzad.miejskiwlipniehttp://umlipno.pl/userfiles//salaślubów.jpghttp://www.umlipno.pl/pl,news2,nakretki_dla_igora,3509.html#tresc_stronyhttp://pogodynka.pl/ostrzezeniahttp://www.niebieskalinia.kujawsko-pomorskie.pl/kujawsko-pomorska-niebieska-linia,2,l1.htmlhttp://umlipno.pl/pl,page,kujawsko-pomorski_fundusz_pozyczkowy,180.htmlhttp://www.indexfirm.pl/gablota/miasto/1631/LIPNOhttp://www.rekultywacja.kujawsko-pomorskie.pl/http://http://http://