Działacz partyjny i sportowy
Urodził się 11 grudnia 1920 roku w Lipnie w rodzinie robotniczej jako syn Franciszka i Łucji z domu Koszorek. Pochodził z wielodzietnej rodziny, w której było ośmioro braci i siostra. Żonaty, żona Teodozja z domu Sieradzka, ojciec trzech synów i córki.
Jerzy Kamiński pracę zawodową na terenie miasta Lipna rozpoczął od 1935 roku jako robotnik tartaczny, a następnie jako kowal.
W okresie okupacji hitlerowskiej pracował na tartaku w Lipnie. Po wojnie od 1945 roku w aparacie partyjnym pełniąc funkcję I i II sekretarza KP PZPR w Lipnie i Toruniu a następnie KP PZPR w Chełmnie, Rypinie, Szubinie, Lipnie i ponownie Rypinie. W 1971 roku przeszedł na rentę, jednak nadal był zaangażowanym działaczem partyjnym i sportowym.
Drugą jego życiową pasją był sport. Dwukrotnie pełnił funkcję prezesa MLKS „Mień” w latach 1972–1974 oraz 1976–1980 w Lipnie. Za jego prezesury został przeprowadzony remont płyty boiska piłkarskiego i bieżni lekkoatletycznej. Stadion Miejski wzbogacił się o drugą płytę piłkarską zweryfikowaną do przeprowadzenia meczów mistrzowskich oraz wybudowania trybuny przy głównej płycie boiska.
Za pracę zawodową i społeczną wielokrotnie był odznaczany i wyróżniany m.in.: Orderami: „Zasłużony dla województwa bydgoskiego i włocławskiego”, Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Medalami: X-lecia i XXX-lecia PRL.
Uchwałą Miejskiej Rady Narodowej Nr II/16/78 poz. 1 z dnia 10 czerwca 1978 roku został wpisany do „ Księgi Zasłużonych dla Miasta Lipna”.
Źródła: Księga Zasłużonych dla Miasta Lipna”; Chojnicki T., Działacze i sportowcy zasłużeni
dla MKS „Mień”, 80 lat Lipnowskiego Klubu Sportowego „Mień”, rozdz. VI, Lipno 2002, s.63.