Robotnik, ławnik sądowy, działacz partyjny i związkowy
Urodził się 30 sierpnia 1903 roku w Warszawie. Syn Macieja i matki Marianny z domu Wint. Żonaty, żona Jadwiga z Wilmańskich. Był ojcem czworga dzieci i dziadkiem trzynaścioro wnucząt. Córka Danuta Grudzień urodziła pięcioro dzieci Małgorzatę, Bożenę, Zbigniewa, Dariusza i Roberta.
Córka Urszula Piórkowska urodziła Joannę i Ireneusza. Syn Jan jest ojcem dzieci: Elżbiety, Barbary, Krzysztofa i Grzegorza. Syn Marek jest ojcem Arkadiusza i Rafała. Długoletni robotnik. Podczas okupacji pracował na przymusowych w Lubiczu. Po wyzwoleniu w prywatnym młynie, w Cukrowni Chełmica, następnie w Przedsiębiorstwie Budownictwa Rolnego, a od 1968 roku na emeryturze.
Ludwik Socha był wieloletnim działaczem partyjnym i społecznym. Już w okresie międzywojennym (w latach 1929–1939) należał do PPS-lewica.
W latach 1945–1947 był członkiem Egzekutywy KP PPR. W okresie 1955–1960 pełnił funkcję I sekretarza Podstawowej Organizacji PBRol w Lipnie.
W pracy zawodowej i społecznej zawsze miał na celu dobro społeczne. Był człowiekiem skromnym i życzliwym dla drugich. Cieszył się doskonałą opinią zarówno przełożonych jak i współpracowników.
Za swą sumienną i aktywną pracę został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.
Miejska Rada Narodowa w Lipnie Uchwałą Nr VIII /30/79 poz.2 z dnia 20 lipca 1979 r. uhonorowała go wpisem do „Księgi Zasłużonych dla Miasta Lipna”.
Zmarł 19 grudnia 1979 roku w Lipnie i został pochowany na cmentarzu parafialnym w Lipnie.
Źródło: „Księga Zasłużonych dla Miasta Lipna”.