Nauczycielka, działaczka Związku Nauczycielstwa Polskiego
Należała do tych osób, które uczestnicząc w pracach różnych organizacji społecznych, służąc swoją wiedzą, zdolnościami i doświadczeniami zasłużyli na pamięć wśród lipnowskiej społeczności.
Urodziła się 27 stycznia 1910 r. w Brzeźnie.
Była córką Władysława Bejgiera i Bogumiły ze Specjalskich. W 1929 r. ukończyła Państwowe Gimnazjum im. R. Traugutta w Lipnie. Następnie w 1930 r. ukończyła Państwowy Kurs Nauczycielski w Toruniu i otrzymała dyplom nauczyciela szkół powszechnych. Złożyła ślubowanie i rozpoczęła pracę zawodową w szkole w Zbytkowie, potem uczyła w Wichowie i Lipnie. 1 stycznia 1962r. została mianowana zastępcą kierownika szkoły nr 1 w Lipnie. Funkcję tę pełniła do 1971r. tj. do chwili przejścia na emeryturę.
Poza działalnością zawodową inicjowała wiele cennych przedsięwzięć społecznych. Przed 1939 r. aktywnie działała w Związku Pracy Obywatelskiej Kobiet. W 1937r. wzięła czynny udział w strajku szkolnym. Po 1945 r. była aktywnym członkiem Związku Nauczycielstwa Polskiego. Była osobą, która od początku swojej pracy pedagogicznej zyskała sympatię koleżanek i kolegów dzięki wyjątkowej umiejętności łączenia pracy zawodowej z pracą matki.
17 października 1939 r. aresztowany został jej mąż Bronisław i osadzony w obozie koncentracyjnym w Dachau, gdzie został zamordowany 23 stycznia 1942 roku. Sama wychowywała dwie córki: Marię Mirosławę (ur. 1935r.) i Elżbietę (ur. 1939r.) W czasie okupacji pracowała sezonowo w cukrowni Chełmica. Prowadziła też tajne nauczanie dzieci. Była wzorem człowieka sumiennego, bardzo pracowitego i szlachetnego. We wspomnieniach uczniów i wychowanków pozostała pedagogiem cieszącym się dużym autorytetem.
Była doskonałym organizatorem zajęć, wzorem wychowawczyni, człowieka z wysokimi zasadami moralnymi. W historii lipnowskiej szkoły zasłużyła sobie na poczesne miejsce i życzliwe wspomnienie. Zmarła 8.10.1983 roku w Bydgoszczy.
Pochowana została na lipnowskim cmentarzu parafialnym.
Odznaczona Złotą Odznaką ZNP (1971r.), Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (1983r.) oraz wieloma nagrodami. W 1978 r. została wpisana do Księgi Zasłużonych dla Miasta Lipna”, jako osoba szczególnie zasłużona (Uchwała Miejskiej Rady Narodowej Nr VIII/30/78 poz. 1).
Źródło: Góźdź Z., Lipno w XX wieku – cz. IV – czasy najnowsze, Lipno 1988, s. 29.