Ślusarz-mechanik, żołnierz AK
Urodził się 12 września 1920 r. w Lipnie z ojca Jana i matki Marianny. Szkołę powszechną ukończył w Lipnie.
Do 1939 roku pracował jako ślusarz-mechanik w zakładzie Lucjana Zielińskiego w Lipnie i w czasie okupacji w tym samym zakładzie, ale pod nadzorem Niemca Kajzera.
Po wojnie najpierw pracował w swoim zakładzie, a następnie w PGR Skępe jako kierownik zespołowych warsztatów mechanicznych. W tym czasie zgłosił kilka wniosków racjonalizatorskich za które otrzymał Srebrny Krzyż Zasługi i odznakę Racjonalizatora Produkcji. Od 1957 roku uruchomił własny Zakład Mechaniki Pojazdowej, który prowadził do przejścia na emeryturę w 1986 roku.
W dniu 2.09.1939 roku powołany został do wojska, a następnie przez Sanniki, Gąbin i Sochaczew skierowany do obrony Warszawy. Pod Sochaczewem dostał się do niewoli niemieckiej z której został zwolniony w październiku 1939 roku i wrócił do Lipna.
W marcu 1942 roku rozpoczął działalność konspiracyjną w Armii Krajowej w plutonie przeciwpancernym. Zajmował się działalnością wywiadowczą i naprawą samochodów wojskowych – wiedział jak należy składać np. silniki
żeby ich sprawność ograniczyć do minimum. Przewoził tajną prasę i rozkazy konspiracyjne. Prowadził ewidencję samochodów i motocykli, które były w posiadaniu Niemców. Wszystkie te pojazdy posiadały imienne przydziały żołnierzy AK. Ustalił że w piwnicy Szkoły nr 2 znajduje się magazyn broni i amunicji i od tej pory magazyn ten był pod kontrolą AK, ażeby w razie potrzeby mógł być przejęty przez żołnierzy Armii Krajowej. Jako żołnierz AK działalność konspiracyjną zakończył w styczniu 1945 roku.
Za działalność konspiracyjną odznaczony został Krzyżem Armii Krajowej i odznaką Weterana Walk o Niepodległość Polski. Przez cały czas pracy zawodowej udzielał się społecznie jako radny Powiatowej Rady Narodowej w Lipnie i jako ławnik w Sądzie Rejonowym w Lipnie. Był członkiem Zarządu Cechu w Lipnie i członkiem komitetu budowy domu rzemiosła w Lipnie. Pracował dużo z młodymi ludźmi ucząc ich zawodu.
Za działalność zawodową i społeczną został kilkakrotnie odznaczany i nagradzany m.in.:
– Odznaką Racjonalizatora Produkcji (1952 r.),
– Srebrnym Krzyżem Zasługi (1952 r.),
– Honorową Odznaką Rzemiosła (1961 r.),
– Srebrną Odznaką Mistrza Szkolącego (1969 r.),
– Srebrnym Medalem Kilińskiego (1983 r.).
Za zasługi na rzecz miasta Rada Miejska w Lipnie nadała tytuł „Zasłużony dla Miasta Lipna” – uchwała nr VI/52/1999 z dnia 9 kwietnia 1999 r.
Zmarł 24 września 2006 roku i jest pochowany w rodzinnym grobowcu na cmentarzu parafialnym w Lipnie.