NIE MÓWIĘ SZEPTEM GDY PYTAJĄ SKĄD JESTEM

Czwartek 24 października 2019 r.
Imieniny obchodzą Marty, Marcina, Rafała

Program "Czyste Powietrze"

Informacja o programie „Czyste Powietrze”

prowadzonym przez

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu

Od 21 stycznia 2019 roku, został wznowiony nabór Wniosków dla osób zainteresowanych dofinansowaniem w ramach programu – "Czyste Powietrze". Dofinansowanie może obejmować wymianę źródeł ciepła oraz termomodernizację budynków jednorodzinnych i przedsięwzięcia z tym związane. Dofinansowanie lub pożyczka (w zależności od dochodu/osobę) wynosi do 90 % kosztów kwalifikowanych inwestycji objętej wnioskiem.

Wnioski (wyłącznie drogą internetowąmożna składać do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. Druki wniosku oraz wszelkie instrukcje i wyjaśnienia dotyczące wypełniania wniosku można znaleźć na stronie WFOŚiGW w Toruniu, pod adresem https://portal.wfosigw.torun.pl/strona-glowna-programu.

Aby złożyć Wniosek należy się zarejestrować na stronie Funduszu, wypełnić znajdujący się tam druk wniosku, dołączyć wymagane załączniki (w formie elektronicznej) i przesłać całość  do WFOŚiGW w Toruniu.

Przed rozpoczęciem wypełniania Wniosku zalecamy zgromadzić niezbędne dokumenty (np. zeznania podatkowe, dokumenty potwierdzające własność budynku, księgi wieczyste, oświadczenia o dochodach nieopodatkowanych), należy też zrobić rozeznanie na  rynku materiałowym (co chcemy zrobić, wymienić i ile to kosztuje), oraz mieć dokładne informacje o budynku w którym prowadzone będzie przedsięwzięcie (wymiary, powierzchnie, rok budowy itp.).

Poniżej zamieszczamy linki do materiałów które są przydatne przy wypełnianiu Wniosku o udział w Programie "Czyste Powietrze".

  1. Broszura informacyjna
  2. Sposób wyliczania dochodu
  3. Lista sprawdzająca do wniosku

Pomocy przy składaniu wniosków o udział w w/w Programie będą udzielać pracownicy Urzędu Miejskiego w Lipnie (w każdy poniedziałek w godzinach 13.00 – 15.00 w pokojach nr 10 oraz 18).

http://www.umlipno.pl/,page,sesje_rady_miejskiej_w_lipnie,332.htmlhttp://umlipno.esesja.plhttp://bip.umlipno.pl/page,wybory_do_sejmu_i_senatu_rzeczpospolitej_polskiej_2019,329.htmlhttp://umlipno.pl/download/1526899631.jpghttp://www.umlipno.pl/pl,news2,ue_-_projekty,3750.html#tresc_stronyhttp://www.umlipno.pl/pl,page,program_czyste_powietrze_,333.htmlhttp://umlipno.pl/pl,news2,rewitalizujemy_lipno_–_konsultacje_spoleczne,2954.html#tresc_stronyhttp://www.policja.pl/pol/mapa-zagrozen-bezpiecze/33880,dok.htmlhttp://www.umlipno.pl/pl,news2,ambulans_do_pobierania_krwi_od_dawcow_honorowych_–_harmonogram_na_2019_rok,3944.html#tresc_stronyhttps://www.youtube.com/watch?v=pFnwjGeNvq0&feature=youtu.behttp://um-lipno.esog.pl/http://www.umlipno.pl/pl,page,partnerzy_lipnowskiej_karty_duzej_rodziny_i_karty_seniora,269.htmlhttp://mlipno.e-mapa.net/https://mikroporady.pl/pytania-do-ekspertahttp://www.facebook.com/urzad.miejskiwlipniehttp://umlipno.pl/userfiles//salaślubów.jpghttp://www.umlipno.pl/pl,news2,nakretki_dla_igora,3509.html#tresc_stronyhttp://pogodynka.pl/ostrzezeniahttp://www.niebieskalinia.kujawsko-pomorskie.pl/kujawsko-pomorska-niebieska-linia,2,l1.htmlhttp://umlipno.pl/pl,page,kujawsko-pomorski_fundusz_pozyczkowy,180.htmlhttp://www.indexfirm.pl/gablota/miasto/1631/LIPNOhttp://www.rekultywacja.kujawsko-pomorskie.pl/http://http://http://