NIE MÓWIĘ SZEPTEM GDY PYTAJĄ SKĄD JESTEM

Poniedziałek 24 kwietnia 2017 r.
Imieniny obchodzą Aleks, Grzegorz, Aleksander

Sport w mieście

Życie sportowo-rekreacyjne miasta skupia wokół siebie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lipnie. Kryta pływalnia,  Stadion Miejski im. Wiesława Witeckiego oraz wielofunkcyjne boiska sportowe (jedno przy Szkole Podstawowej Nr 3 i Orlik przy Publicznym Gimnazjum) to obiekty pozwalające mieszkańcom oraz gościom aktywnie spędzać czas.

Na terenie miasta od 1922 roku działa Miejski Klub Sportowy „Mień” skupiający miłośników i sympatyków piłki noznej. Z myślą o przyszłych zawodnikach klubu została utworzona Lipnowska Akademia Piłkarska, która cieszy się dużym zainteresowaniem  najmłodszych chłopców.

W roku 1979 narodziła się lipnowska tradycja związana z motocrossem. Zawodnicy i działacze miejscowego klubu motorowego LKS "Jastrzab" Lipno rozpoczęli wówczas budowę toru motocrossowego. Dziś jest on uważany za jeden z najładniej położonych i najbezpieczniejszych w kraju. Od lat odbywają się na nim zawody o randze krajowej i międzynarodowej, w tym rundy Międzynarodowych Mistrzostw Polski. Od 1996 roku nagrody z prestiżowych turniejów przywozi Klub Kyokushin Karate. 

Informacja o pozostałych klubach sportowych działających w naszym mieście dostępna jest w zakładce Organizacje pozarządowe.

 

http://umlipno.pl/userfiles//1procent%20do%20zakładki.pdfhttps://www.youtube.com/watch?v=DOmBWjJX7WE&feature=youtu.behttp://umlipno.pl/pl,news2,rewitalizujemy_lipno_–_konsultacje_spoleczne,2954.html#tresc_stronyhttp://umlipno.pl/userfiles/Ambulans krew.pdfhttps://www.youtube.com/watch?v=pFnwjGeNvq0&feature=youtu.behttp://um-lipno.esog.pl/http://www.umlipno.pl/pl,page,szlak_turystyki_pieszej,120.htmlhttps://www.youtube.com/watch?v=OBy53FejKvAhttp://www.umlipno.pl/pl,page,partnerzy_lipnowskiej_karty_duzej_rodziny_i_karty_seniora,269.htmlhttp://mlipno.e-mapa.net/http://www.facebook.com/urzad.miejskiwlipniehttp://umlipno.pl/userfiles//salaślubów.jpghttp://www.umlipno.pl/pl,news2,teraz_zbieramy_nakretki_dla_nikoli,1830.htmlhttp://www.niebieskalinia.kujawsko-pomorskie.pl/kujawsko-pomorska-niebieska-linia,2,l1.htmlhttp://umlipno.pl/pl,page,kujawsko-pomorski_fundusz_pozyczkowy,180.htmlhttp://www.ofertyinwestycyjne.pl/js/oferty/184.htmlhttp://www.indexfirm.pl/gablota/miasto/1631/LIPNOhttp://www.rekultywacja.kujawsko-pomorskie.pl/http://www.umlipno.pl/download/1240304003-lipno.swfhttp://http://http://