NIE MÓWIĘ SZEPTEM GDY PYTAJĄ SKĄD JESTEM

Czwartek 25 lutego 2021 r.
Imieniny obchodzą Wiktor, Cezary, Zygfryd

Nowe drzewa w mieście


Nowe drzewa w mieście
Nowo nasadzone drzewka przed Szkołą Podstawową nr 5 w Lipnie

W 2020 roku Gmina Miasta Lipna uzyskała kolejną już dotację z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu na realizację przedsięwzięcia pn. „Wykonanie nasadzeń drzew na terenie Gminy Miasta Lipna”. Umowa z WFOŚiGW w Toruniu została podpisana we wrześniu 2020 roku. Realizując zadanie osiągnięto efekt rzeczowy i ekologiczny w ilości zakupu i nasadzenia sadzonek drzew z gatunku klon pospolity szczepiony na pniu (5 szt.), klon pospolity (1 szt.), lipa drobnolistna (9 szt.), jarząb pospolity (6 szt.), buk zwyczajny (17 szt.), dąb szypułkowy (1 szt.), jesion wyniosły (1  szt.), które zostały nasadzone m.in. przy Szkole Podstawowej Nr 2 i Nr 5, alejce – ścieżce zdrowia w parku miejskim. Nasadzeń dokonali pracownicy Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Lipnie.
Wprowadzenie i odtworzenie zadrzewień ma głównie związek z koniecznością uzupełnienia drzewostanu usuniętego w wyniku uszkodzeń przez silne wiatry, zagrażającego mieszkańcom lub zniszczonego przez wandali. Poza tym część drzew jest w bardzo złym stanie fitosanitarnym, przez co stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa. Niezbędne było usunięcie tych i odtworzenie zadrzewień.
Całkowity koszt zrealizowanego przedsięwzięcia wyniósł 18.670,00 zł.
Kwota dofinansowania z WFOŚiGW wyniosła 8.835,00 zł.

Logo Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu

 

Nowe nasadzenia drzew - kliknięcie spowoduje powiększenie

Nowe nasadzenia drzew - kliknięcie spowoduje powiększenie

Nowe nasadzenia drzew - kliknięcie spowoduje powiększenie

Nowe nasadzenia drzew - kliknięcie spowoduje powiększenie

Nowe nasadzenia drzew - kliknięcie spowoduje powiększenie

Nowe nasadzenia drzew - kliknięcie spowoduje powiększenie

http://www.umlipno.pl/,page,sesje_rady_miejskiej_w_lipnie,332.htmlhttp://umlipno.esesja.plhttps://www.umlipno.pl/pl,news2,informacje,4546.htmlhttp://umlipno.pl/download/1526899631.jpghttp://www.umlipno.pl/pl,news2,ue_-_projekty,3750.html#tresc_stronyhttp://www.umlipno.pl/pl,page,program_czyste_powietrze_,333.htmlhttps://www.umlipno.pl/pl,news2,narodowy_spis_powszechny_ludnosci_i_mieszkan_2021,5042.htmlhttps://www.umlipno.pl/pl,news2,podziel_sie_1_procentem,5009.htmlhttps://umlipno.pl/download/1578639026.pdfhttp://umlipno.pl/pl,news2,rewitalizujemy_lipno_–_konsultacje_spoleczne,2954.html#tresc_stronyhttps://www.umlipno.pl/pl,page,straz_miejska_w_lipnie,337.htmlhttps://www.umlipno.pl/pl,news2,fundusz_drog_samorzadowych,4749.htmlhttp://www.policja.pl/pol/mapa-zagrozen-bezpiecze/33880,dok.htmlhttps://www.umlipno.pl/pl,news2,ambulans_do_pobierania_krwi_od_dawcow_honorowych_–_harmonogram_na_2021_rok,4970.htmlhttps://www.youtube.com/watch?v=pFnwjGeNvq0&feature=youtu.behttp://um-lipno.esog.pl/http://www.umlipno.pl/pl,page,partnerzy_lipnowskiej_karty_duzej_rodziny_i_karty_seniora,269.htmlhttp://mlipno.e-mapa.net/https://mikroporady.pl/pytania-do-ekspertahttp://www.facebook.com/urzad.miejskiwlipniehttp://umlipno.pl/userfiles//salaślubów.jpghttp://www.umlipno.pl/pl,news2,nakretki_dla_igora,3509.html#tresc_stronyhttp://pogodynka.pl/ostrzezeniahttp://www.niebieskalinia.kujawsko-pomorskie.pl/kujawsko-pomorska-niebieska-linia,2,l1.htmlhttp://www.indexfirm.pl/gablota/miasto/1631/LIPNOhttp://www.rekultywacja.kujawsko-pomorskie.pl/http://http://http://
pomoc
pomoc