NIE MÓWIĘ SZEPTEM GDY PYTAJĄ SKĄD JESTEM

Czwartek 25 lutego 2021 r.
Imieniny obchodzą Wiktor, Cezary, Zygfryd

Ogłoszono przetarg na prace przygotowawcze obwodnicy Lipna


Ogłoszono przetarg na prace przygotowawcze obwodnicy Lipna
Mapa istniejących i planowanych obwodnic w województwie kujawsko-pomorskim (Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy)

8 grudnia została ogłoszona decyzja o rozpoczęciu przetargu na prace przygotowawcze budowy obwodnicy Lipna. Informacje przekazali podczas wideokonferencji prasowej organizowanej przez GDDKiA minister-członek Rady Ministrów Łukasz Schreiber, wiceminister infrastruktury Rafał Weber, sekretarz stanu w ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Anna Gembicka oraz parlamentarzyści z województwa kujawsko-pomorskiego.
Obwodnica Lipna została wpisana na listę budowy w ramach programu 100. obwodnic w 2019 roku. Celem inwestycji będzie wyprowadzenie ruchu tranzytowego, jaki koncentruje się w mieście na drodze krajowej nr 67. Obwodnica podniesie komfort i płynność przejazdu. Kierowcy jadący w kierunku Włocławka i autostrady A1 nie będą wjeżdżać do centrum miejscowości. W przyszłości obwodnica Lipna ułatwi też dojazd do przygotowywanej drogi ekspresowej S10 relacji Toruń - Obwodnica Aglomeracyjna Warszawy. Szacunkowa długość: około 6 km.

O budowie obwodnicy Lipna mówiła sekretarz stanu w MRIRW Anna Gembicka.

- Faktycznie zabiegałam o wpisanie obwodnicy Lipna na listę rządowego programu budowy 100. obwodnic. Bardzo dobrze znam to miasto i każdy kto tam był wie, że ta obwodnica jest tam potrzebna. To jest inwestycja na która mieszkańcy tego miasta czekają od wielu lat. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w wpisanie tej inwestycji do programu - mówiła sekretarz stanu w MRIRW.

Sześć obwodnic w woj. kujawsko-pomorskim planowanych jest w systemie „Projektuj i buduj”. Okres przygotowawczy obejmuje lata 2021-2024. Planowana realizacja budowy inwestycji to lata 2025-2029.

Źródło: Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy

http://www.umlipno.pl/,page,sesje_rady_miejskiej_w_lipnie,332.htmlhttp://umlipno.esesja.plhttps://www.umlipno.pl/pl,news2,informacje,4546.htmlhttp://umlipno.pl/download/1526899631.jpghttp://www.umlipno.pl/pl,news2,ue_-_projekty,3750.html#tresc_stronyhttp://www.umlipno.pl/pl,page,program_czyste_powietrze_,333.htmlhttps://www.umlipno.pl/pl,news2,narodowy_spis_powszechny_ludnosci_i_mieszkan_2021,5042.htmlhttps://www.umlipno.pl/pl,news2,podziel_sie_1_procentem,5009.htmlhttps://umlipno.pl/download/1578639026.pdfhttp://umlipno.pl/pl,news2,rewitalizujemy_lipno_–_konsultacje_spoleczne,2954.html#tresc_stronyhttps://www.umlipno.pl/pl,page,straz_miejska_w_lipnie,337.htmlhttps://www.umlipno.pl/pl,news2,fundusz_drog_samorzadowych,4749.htmlhttp://www.policja.pl/pol/mapa-zagrozen-bezpiecze/33880,dok.htmlhttps://www.umlipno.pl/pl,news2,ambulans_do_pobierania_krwi_od_dawcow_honorowych_–_harmonogram_na_2021_rok,4970.htmlhttps://www.youtube.com/watch?v=pFnwjGeNvq0&feature=youtu.behttp://um-lipno.esog.pl/http://www.umlipno.pl/pl,page,partnerzy_lipnowskiej_karty_duzej_rodziny_i_karty_seniora,269.htmlhttp://mlipno.e-mapa.net/https://mikroporady.pl/pytania-do-ekspertahttp://www.facebook.com/urzad.miejskiwlipniehttp://umlipno.pl/userfiles//salaślubów.jpghttp://www.umlipno.pl/pl,news2,nakretki_dla_igora,3509.html#tresc_stronyhttp://pogodynka.pl/ostrzezeniahttp://www.niebieskalinia.kujawsko-pomorskie.pl/kujawsko-pomorska-niebieska-linia,2,l1.htmlhttp://www.indexfirm.pl/gablota/miasto/1631/LIPNOhttp://www.rekultywacja.kujawsko-pomorskie.pl/http://http://http://
pomoc
pomoc