NIE MÓWIĘ SZEPTEM GDY PYTAJĄ SKĄD JESTEM

Środa 20 marca 2019 r.
Imieniny obchodzą Aleksandra, Klaudia, Anatol

DKMS 2018 - Pomagali Ani i Innym


5 marca 2018 r. 09:49
DKMS 2018 - Pomagali Ani i Innym

4 marca w Urzędzie Miejskim oraz Szkole Podstawowej nr 3 w Lipnie odbyła się akcja rejestrowania potencjalnych dawców krwiotwórczych komórek macierzystych „Dzień Dawcy Szpiku dla Ani i Innych”. Dzień wcześniej rejestrowali się pracownicy Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych. Poza naszym miastem wolontariusze rejestrowali osoby, które mogą pomóc osobom chorym na białaczkę i inne nowotwory krwi także w Chrostkowie, Wielgiem i Tłuchowie. 

Mimo mroźnej aury, wolontariusze, harcerze i druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipnie przez cały dzień zachęcali przechodniów do wzięcia udziału w rejestracji, rozdając ulotki i baloniki. Odzew na tę akcję był bardzo szeroki, od obecnego na akcji koordynatora DKMS otrzymaliśmy informacje, że udało się zarejestrować 351 potencjalnych dawców.  

W ramach akcji w Lipnie odbyło się szereg imprez, które miały na celu pomóc zebrać fundusze na terapię dziewczynki. W Kinie Nawojka odbyło się przedstawienie charytatywne pt. „Dobro i zło” przygotowane przez nauczycieli i uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 (GALERIA), Miejskie Centrum Kulturalne w Lipnie oraz Szkoła Podstawowa nr 3 w Lipnie były organizatorami recitalu Aleksandry Palczak połączonego z licytacją, z której dochód (6500 zł) w całości został przeznaczony na leczenie Ani (GALERIA).

Burmistrz Paweł Banasik składa serdeczne podziękowania za wsparcie i zaangażowanie w szerzenie idei dawstwa szpiku wszystkim osobom, firmom i instytucjom, które pomogły w organizacji tego przedsięwzięcia.

Przypominamy, że zarejestrować się można cały czas i to nawet nie wychodząc z domu. Wystarczy odwiedzić stronę www.dkms.pl i zamówić zestaw, dzięki któremu sami pobierzemy sobie wymaz. 

 

http://www.umlipno.pl/,page,sesje_rady_miejskiej_w_lipnie,332.htmlhttp://umlipno.esesja.plhttp://bip.umlipno.pl/page,wybory_do_parlamentu_europejskiego_2019,323.htmlhttp://umlipno.pl/download/1526899631.jpghttp://www.umlipno.pl/pl,news2,ue_-_projekty,3750.html#tresc_stronyhttp://www.umlipno.pl/pl,page,program_czyste_powietrze_,333.htmlhttp://umlipno.pl/download/1518169358.pdfhttps://www.pitax.pl/rozlicz/urzad-miasta-lipno/http://umlipno.pl/download/1530006896.pdfhttp://umlipno.pl/pl,news2,rewitalizujemy_lipno_–_konsultacje_spoleczne,2954.html#tresc_stronyhttp://www.policja.pl/pol/mapa-zagrozen-bezpiecze/33880,dok.htmlhttp://www.umlipno.pl/pl,news2,ambulans_do_pobierania_krwi_od_dawcow_honorowych_–_harmonogram_na_2019_rok,3944.html#tresc_stronyhttps://www.youtube.com/watch?v=pFnwjGeNvq0&feature=youtu.behttp://um-lipno.esog.pl/http://www.umlipno.pl/pl,page,partnerzy_lipnowskiej_karty_duzej_rodziny_i_karty_seniora,269.htmlhttp://mlipno.e-mapa.net/http://www.facebook.com/urzad.miejskiwlipniehttp://umlipno.pl/userfiles//salaślubów.jpghttp://www.umlipno.pl/pl,news2,nakretki_dla_igora,3509.html#tresc_stronyhttp://pogodynka.pl/ostrzezeniahttp://www.niebieskalinia.kujawsko-pomorskie.pl/kujawsko-pomorska-niebieska-linia,2,l1.htmlhttp://umlipno.pl/pl,page,kujawsko-pomorski_fundusz_pozyczkowy,180.htmlhttp://www.indexfirm.pl/gablota/miasto/1631/LIPNOhttp://www.rekultywacja.kujawsko-pomorskie.pl/http://http://http://