NIE MÓWIĘ SZEPTEM GDY PYTAJĄ SKĄD JESTEM

Środa 19 czerwca 2019 r.
Imieniny obchodzą Gerwazy, Protazy, Julianna

Festiwal Smaku


23 lipca 2018 r. 05:46
Festiwal Smaku

W dniach 21-22 lipca odbył się I Festiwal Smaku – impreza, która ma za zadanie promować kulinarne dziedzictwo regionu. Dwudniowe wydarzenie na terenie Nowego Centrum Lipna zbiegło się z jubileuszem 10-lecia Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych Sp. z o.o., które było organizatorem imprezy.

Firma przedstawiła film podsumowujący dotychczasową działalność spółki. Lipnowski PUK systematycznie wspiera także inicjatywy sportowe, dydaktyczne, i kulturalne w naszym regionie. Spółka dba również o wizerunek Lipna. Burmistrz Paweł Banasik skierował na ręce prezesa Marcina Kawczyńskiego życzenia, podziękował wszystkim pracownikom spółki za dotychczasową pracę oraz życzył sukcesów na kolejne lata.

Po oficjalnym otwarciu festiwalu, dla mieszkańców nie zabrakło pokazów i warsztatów kulinarnych połączonych z degustacją. Na stołach zagościły tradycyjne potrawy i słodkości. Dla najmłodszych czekały zjeżdżalnie, dmuchańce i wesołe miasteczko. Organizatorzy zadbali nie tylko o podniebienia gości. Gwiazdą wieczoru były laureatki tegorocznych opolskich „Premier” – zespół Tulia oraz grupa Video. Pierwszy dzień Festiwalu zakończyła zabawa taneczna.

Drugi dzień Festiwalu obfitował również w ciekawe wydarzenia. Rozpoczął się pokazami znanego szefa kuchni Tomasza Jakubiaka wraz z degustacją. Następnie otwarto konkurs kulinarny. Nagrody wręczono w kategoriach: Najlepsza Przystawka, Danie Główne i Deser. Na zakończenie, wszyscy uczestnicy zrobili sobie wspólne zdjęcie z szefem kuchni, który był członkiem jury.

 

http://www.umlipno.pl/,page,sesje_rady_miejskiej_w_lipnie,332.htmlhttp://umlipno.esesja.plhttp://bip.umlipno.pl/page,wybory_do_parlamentu_europejskiego_2019,323.htmlhttp://umlipno.pl/download/1526899631.jpghttp://www.umlipno.pl/pl,news2,ue_-_projekty,3750.html#tresc_stronyhttp://www.umlipno.pl/pl,page,program_czyste_powietrze_,333.htmlhttp://umlipno.pl/pl,news2,rewitalizujemy_lipno_–_konsultacje_spoleczne,2954.html#tresc_stronyhttp://www.policja.pl/pol/mapa-zagrozen-bezpiecze/33880,dok.htmlhttp://www.umlipno.pl/pl,news2,ambulans_do_pobierania_krwi_od_dawcow_honorowych_–_harmonogram_na_2019_rok,3944.html#tresc_stronyhttps://www.youtube.com/watch?v=pFnwjGeNvq0&feature=youtu.behttp://um-lipno.esog.pl/http://www.umlipno.pl/pl,page,partnerzy_lipnowskiej_karty_duzej_rodziny_i_karty_seniora,269.htmlhttp://mlipno.e-mapa.net/https://mikroporady.pl/pytania-do-ekspertahttp://www.facebook.com/urzad.miejskiwlipniehttp://umlipno.pl/userfiles//salaślubów.jpghttp://www.umlipno.pl/pl,news2,nakretki_dla_igora,3509.html#tresc_stronyhttp://pogodynka.pl/ostrzezeniahttp://www.niebieskalinia.kujawsko-pomorskie.pl/kujawsko-pomorska-niebieska-linia,2,l1.htmlhttp://umlipno.pl/pl,page,kujawsko-pomorski_fundusz_pozyczkowy,180.htmlhttp://www.indexfirm.pl/gablota/miasto/1631/LIPNOhttp://www.rekultywacja.kujawsko-pomorskie.pl/http://http://http://