NIE MÓWIĘ SZEPTEM GDY PYTAJĄ SKĄD JESTEM

Poniedziałek 2 sierpnia 2021 r.
Imieniny obchodzą Karina, Gustaw, Stefan

Sport w mieście

Życie sportowo-rekreacyjne miasta skupia wokół siebie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lipnie. Kryta pływalnia,  Stadion Miejski im. Wiesława Witeckiego oraz wielofunkcyjne boiska sportowe (jedno przy Szkole Podstawowej Nr 3 i Orlik przy Publicznym Gimnazjum) to obiekty pozwalające mieszkańcom oraz gościom aktywnie spędzać czas.

Na terenie miasta od 1922 roku działa Miejski Klub Sportowy „Mień” skupiający miłośników i sympatyków piłki noznej. Z myślą o przyszłych zawodnikach klubu została utworzona Lipnowska Akademia Piłkarska, która cieszy się dużym zainteresowaniem  najmłodszych chłopców.

W roku 1979 narodziła się lipnowska tradycja związana z motocrossem. Zawodnicy i działacze miejscowego klubu motorowego LKS "Jastrzab" Lipno rozpoczęli wówczas budowę toru motocrossowego. Dziś jest on uważany za jeden z najładniej położonych i najbezpieczniejszych w kraju. Od lat odbywają się na nim zawody o randze krajowej i międzynarodowej, w tym rundy Międzynarodowych Mistrzostw Polski. Od 1996 roku nagrody z prestiżowych turniejów przywozi Klub Kyokushin Karate. 

Informacja o pozostałych klubach sportowych działających w naszym mieście dostępna jest w zakładce Organizacje pozarządowe.

 

http://www.umlipno.pl/,page,sesje_rady_miejskiej_w_lipnie,332.htmlhttp://umlipno.esesja.plhttps://www.umlipno.pl/pl,news2,informacje,4546.htmlhttps://www.umlipno.pl/pl,news2,miasto_w_twoim_smartfonie_pobierz_aplikacje_go_lipno,5288.htmlhttps://umlipno.pl/pl,page,podatki_2021,342.htmlhttp://www.umlipno.pl/pl,news2,ue_-_projekty,3750.html#tresc_stronyhttps://www.umlipno.pl/pl,news2,narodowy_spis_powszechny_ludnosci_i_mieszkan_2021,5042.htmlhttps://umlipno.pl/pl,page,program_czyste_powietrze,333.htmlhttps://umlipno.pl/download/1578639026.pdfhttp://umlipno.pl/pl,news2,rewitalizujemy_lipno_–_konsultacje_spoleczne,2954.html#tresc_stronyhttp://umlipno.pl/download/1526899631.jpghttp://www.zone.gunb.gov.pl/https://umlipno.pl/pl,news2,centralna_eidencja_emisyjnosci_budynkow_,5284.htmlhttps://www.umlipno.pl/pl,page,straz_miejska_w_lipnie,337.htmlhttps://www.umlipno.pl/pl,news2,fundusz_drog_samorzadowych,4749.htmlhttp://www.policja.pl/pol/mapa-zagrozen-bezpiecze/33880,dok.htmlhttps://www.umlipno.pl/pl,news2,ambulans_do_pobierania_krwi_od_dawcow_honorowych_–_harmonogram_na_2021_rok,4970.htmlhttps://www.youtube.com/watch?v=pFnwjGeNvq0&feature=youtu.behttp://um-lipno.esog.pl/http://www.umlipno.pl/pl,page,partnerzy_lipnowskiej_karty_duzej_rodziny_i_karty_seniora,269.htmlhttp://mlipno.e-mapa.net/https://mikroporady.pl/pytania-do-ekspertahttp://www.facebook.com/urzad.miejskiwlipniehttp://umlipno.pl/userfiles//salaślubów.jpghttp://www.umlipno.pl/pl,news2,nakretki_dla_igora,3509.html#tresc_stronyhttp://pogodynka.pl/ostrzezeniahttp://www.niebieskalinia.kujawsko-pomorskie.pl/kujawsko-pomorska-niebieska-linia,2,l1.htmlhttp://www.indexfirm.pl/gablota/miasto/1631/LIPNOhttp://www.rekultywacja.kujawsko-pomorskie.pl/
pomoc
pomoc