NIE MÓWIĘ SZEPTEM GDY PYTAJĄ SKĄD JESTEM

Piątek 8 grudnia 2023 r.
Imieniny obchodzą Maria, Wirginia, Wirgiliusz

Akcja „Bezpieczna droga do szkoły”


Akcja „Bezpieczna droga do szkoły”
Policyjny patrol przed Szkołą Podstawową nr 2 w Lipnie (źródło: KPP Lipno)

Trwa akcja „Bezpieczna droga do szkoły”. Zaangażowane są służby i pracownicy kierujący ruchem przy placówkach oświatowych. Policjanci przez cały wrzesień będą prowadzili działania prewencyjne i informacyjno-edukacyjne, by wzmóc czujność i podnieść świadomość w zakresie bezpieczeństwa uczniów na drodze.

Sprawa bezpieczeństwa uczniów na dogach jest zależna od wielu czynników. Policyjne patrole przy szkołach będą pojawiać się przez cały wrzesień. Ma to zwrócić uwagę kierowców i przypomnieć im o tym, że rozpoczął się już czas nauki. Policyjni profilaktycy będą edukować i ćwiczyć z dziećmi bezpieczne zachowania.

Ważna jest jednak także rola rodziców. Warto w domu przeprowadzić z dzieckiem rozmowę o poruszaniu się po drogach, omówić trasę do i ze szkoły a najlepiej wspólnie ją razem sprawdzić i przebyć. Dorośli powinni też zwracać uwagę na to, jaki sami dają przykład dzieciom i zawsze przechodzić przez jezdnię zgodnie z przepisami.

Policyjni profilaktycy intensywnie będą przez najbliższe tygodnie edukować najmłodszych uczniów klas podstawowych by przypomnieć przepisy ruchu drogowego. Policjanci sprawdzili przed rozpoczęciem roku tereny przyszkolne, ale warto pamiętać, że znalezione ewentualne nieprawidłowości w infrastrukturze drogowej można zgłaszać również przez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o zdjęcie nogi z gazu w pobliżu placówek oświatowych i wychowawczych.

Drugi ważny apel dotyczy wyposażenia dzieci w elementy odblaskowe. Ten mały gadżet na drodze ma wielką moc. Kierowca, który dobrze widzi pieszego może go w bezpiecznej odległości ominąć. Wybór odblasków jest ogromny, ale żaden z nich nie będzie skuteczny, jeśli pozostanie w szafie.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Lipnie

http://www.umlipno.pl/,page,sesje_rady_miejskiej_w_lipnie,332.htmlhttp://umlipno.esesja.plhttps://umlipno.pl/download/1687325319.pdf https://umlipno.pl/download/1696938819.pdfhttps://umlipno.pl/pl,news2,cieple_mieszkanie_%E2%80%93_informacja_o_programie,6034.htmlhttps://www.umlipno.pl/pl,page,podatki_2024,342.htmlhttps://umlipno.pl/pl,page,program_czyste_powietrze,333.htmlhttp://umlipno.pl/pl,news2,rewitalizujemy_lipno_–_konsultacje_spoleczne,2954.html#tresc_stronyhttps://umlipno.pl/download/1663589098.jpghttp://www.zone.gunb.gov.pl/https://umlipno.pl/pl,news2,centralna_eidencja_emisyjnosci_budynkow_,5284.htmlhttp://www.umlipno.pl/pl,news2,ue_-_projekty,3750.html#tresc_stronyhttps://www.umlipno.pl/pl,page,straz_miejska_w_lipnie,337.htmlhttps://www.umlipno.pl/pl,news2,fundusz_drog_samorzadowych,4749.htmlhttps://www.umlipno.pl/pl,news2,rfil,5845.htmlhttps://umlipno.pl/download/1663568852.jpghttp://www.policja.pl/pol/mapa-zagrozen-bezpiecze/33880,dok.htmlhttps://umlipno.pl/pl,news2,ambulans_do_pobierania_krwi_od_dawcow_honorowych_%E2%80%93_harmonogram_na_2023_rok,6075.htmlhttps://www.youtube.com/watch?v=pFnwjGeNvq0&feature=youtu.behttp://um-lipno.esog.pl/https://www.strefa.gda.pl/https://umlipno.pl/download/1578639026.pdfhttps://voxly.pl/lipnohttp://www.umlipno.pl/pl,page,partnerzy_lipnowskiej_karty_duzej_rodziny_i_karty_seniora,269.htmlhttp://mlipno.e-mapa.net/https://mikroporady.pl/pytania-do-ekspertahttp://umlipno.pl/userfiles//salaślubów.jpghttp://www.umlipno.pl/pl,news2,nakretki_dla_igora,3509.html#tresc_stronyhttps://meteo.imgw.pl/dyn/?osmet=truehttps://internet.gov.pl/http://www.niebieskalinia.kujawsko-pomorskie.pl/kujawsko-pomorska-niebieska-linia,2,l1.htmlhttp://www.indexfirm.pl/gablota/miasto/1631/LIPNOhttp://www.rekultywacja.kujawsko-pomorskie.pl/
pomoc
pomoc