NIE MÓWIĘ SZEPTEM GDY PYTAJĄ SKĄD JESTEM

Sobota 27 listopada 2021 r.
Imieniny obchodzą Ksenia, Walerian, Franciszek

Forum Miasteczek Polskich


Forum Miasteczek Polskich
(centrum fotografii) Prezes PUK Sp. z o.o. w Lipnie Marcin Kawczyński, jako ekspert w panelu dotyczącym gospodarki odpadami podczas Forum Miasteczek Polskich

W dniach 16-17 września w Warszawie odbyło się dwudniowe Forum Miasteczek Polskich, którego organizatorem było stowarzyszenie Unia Miasteczek Polskich, firma ACF – Doradcy Samorządów oraz Serwis Administracyjno-Samorządowy.

Wydarzenie poświęcone było problemom z jakimi muszą się zmagać małe i średnie miejscowości w Polsce. Dwudniowe spotkanie blisko 300 gości - samorządowców, przedstawicieli administracji państwowej oraz biznesu - odbyło się z myślą o wsparciu mniejszych miejscowości w optymalnym rozwoju oraz zachowaniu ich funkcji społeczno–gospodarczych.

Gminę Miasta Lipna, która jest członkiem stowarzyszenia Unia Miasteczek Polskich reprezentowali: Burmistrz Miasta Lipna Paweł Banasik, Sekretarz Miasta Renata Gołębiewska oraz Prezes Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Lipnie Marcin Kawczyński, który w panelu dotyczącym gospodarki odpadami pełnił rolę eksperta.

W ramach Forum odbyły się trzy sesje plenarne i dwanaście paneli, w których aktywny udział wzięło ponad 50 ekspertów, prelegentów i uczestników debat. Wśród tematów poruszono m.in.: Nową perspektywę budżetową UE i Krajowy Plan Odbudowy, Spadek dochodów własnych  – konieczność zmian systemowych, gospodarkę odpadami i walkę ze smogiem, cyfryzację i nowoczesne technologie w samorządzie.

Unia Miasteczek Polskich wystosowała rezolucję w sprawie rekompensaty dla samorządów w związku z obniżeniem udziałów w dochodach z tytułu podatku PIT i CIT.

Forum Miasteczek Polskich patronatami honorowymi objęli: pan Michał Cieślak, minister ds. samorządu, Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii oraz Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

Foto: UM Lipno, profil fb Unii Miasteczek Polskich

Zdj. nr. 1. Forum Miasteczek Polskich - Warszawa, 16-17 września 2021 r.
Zdj. nr. 2. Forum Miasteczek Polskich - Warszawa, 16-17 września 2021 r.
Zdj. nr. 3. Forum Miasteczek Polskich - Warszawa, 16-17 września 2021 r.
http://www.umlipno.pl/,page,sesje_rady_miejskiej_w_lipnie,332.htmlhttp://umlipno.esesja.plhttps://www.umlipno.pl/pl,news2,informacje,4546.htmlhttps://www.umlipno.pl/pl,news2,miasto_w_twoim_smartfonie_pobierz_aplikacje_go_lipno,5288.htmlhttps://umlipno.pl/pl,page,podatki_2021,342.htmlhttp://www.umlipno.pl/pl,news2,ue_-_projekty,3750.html#tresc_stronyhttps://www.umlipno.pl/pl,news2,narodowy_spis_powszechny_ludnosci_i_mieszkan_2021,5042.htmlhttps://umlipno.pl/pl,page,program_czyste_powietrze,333.htmlhttps://umlipno.pl/download/1578639026.pdfhttp://umlipno.pl/pl,news2,rewitalizujemy_lipno_–_konsultacje_spoleczne,2954.html#tresc_stronyhttp://umlipno.pl/download/1526899631.jpghttp://www.zone.gunb.gov.pl/https://umlipno.pl/pl,news2,centralna_eidencja_emisyjnosci_budynkow_,5284.htmlhttps://www.umlipno.pl/pl,page,straz_miejska_w_lipnie,337.htmlhttps://www.umlipno.pl/pl,news2,fundusz_drog_samorzadowych,4749.htmlhttp://www.policja.pl/pol/mapa-zagrozen-bezpiecze/33880,dok.htmlhttps://www.umlipno.pl/pl,news2,ambulans_do_pobierania_krwi_od_dawcow_honorowych_–_harmonogram_na_2021_rok,4970.htmlhttps://www.youtube.com/watch?v=pFnwjGeNvq0&feature=youtu.behttp://um-lipno.esog.pl/http://www.umlipno.pl/pl,page,partnerzy_lipnowskiej_karty_duzej_rodziny_i_karty_seniora,269.htmlhttp://mlipno.e-mapa.net/https://mikroporady.pl/pytania-do-ekspertahttp://www.facebook.com/urzad.miejskiwlipniehttp://umlipno.pl/userfiles//salaślubów.jpghttp://www.umlipno.pl/pl,news2,nakretki_dla_igora,3509.html#tresc_stronyhttp://pogodynka.pl/ostrzezeniahttp://www.niebieskalinia.kujawsko-pomorskie.pl/kujawsko-pomorska-niebieska-linia,2,l1.htmlhttp://www.indexfirm.pl/gablota/miasto/1631/LIPNOhttp://www.rekultywacja.kujawsko-pomorskie.pl/
pomoc
pomoc