NIE MÓWIĘ SZEPTEM GDY PYTAJĄ SKĄD JESTEM

Piątek 30 września 2022 r.
Imieniny obchodzą Wera, Zofia, Honoriusz

Na ścianie kina powstał mural


Na ścianie kina powstał mural
Mural na kinie Nawojka w Lipnie

Ściana szczytowa kina Nawojka w Lipnie została ozdobiona wizerunkami Poli Negri i Charliego Chaplina – postaciami będącymi symbolami epoki kina niemego. Wykonawcą muralu jest artysta plastyk – pani Karolina Łagodzińska-Mańkowska.

Pola Negri (właśc. Apolonia Chałupiec) to urodzona w Lipnie aktorka teatralna i filmowa, międzynarodowa gwiazda kina niemego. Otrzymała pośmiertnie tytuł „Honorowy Obywatel Miasta Lipna”; jej postać stała się inspiracją do zorganizowania w Lipnie corocznego festiwalu pn. „Przegląd Twórczości Filmowej „Pola i inni” poświęconego szeroko pojętej sztuce filmowej i teatralnej z udziałem polskich aktorów, którzy tak jak Pola Negri rozwijają swój talent za granicą.

Wykonanie muralu to połączenie historii kina z nowoczesnością. Obecnie w kinie trwają prace w ramach projektu pn. "Modernizacja budynku kina oraz utworzenie Muzeum Kina Niemego w Lipnie". Mural jako ścienna sztuka, w szybkim tempie zyskuje na popularności i pełni coraz bardziej istotną rolę w ikonografii miejskiej, wybijając się na pierwszy plan spośród innych wizualnych form przekazu. Mural nada charakteru przestrzeni publicznej, ożywiając elewację budynku. Prezentując wysoki poziom artystyczny, będzie upiększał okolicę i pozytywnie wpływał na wizerunek okolicy. Budynek kina znajduję się w bezpośredniej bliskości z drogą krajową nr 67, jest więc codziennie mijany przez kierowców z powiatu, województwa i kraju, przez co pozytywnie wpłynie również na promocję miasta Lipna.

Sejmik Województwa Kujawsko – Pomorskiego w związku z przypadającą w tym roku 125. rocznicą urodzin Poli Negri dla uczczenia tej wybitnej aktorki ogłosił rok 2022 w województwie kujawsko – pomorskim Rokiem Poli Negri.

Zdj. nr. 1. Mural na kinie Nawojka w Lipnie
Zdj. nr. 2. Mural na kinie Nawojka w Lipnie
Zdj. nr. 3. Mural na kinie Nawojka w Lipnie
Zdj. nr. 4. Mural na kinie Nawojka w Lipnie
Zdj. nr. 5. Mural na kinie Nawojka w Lipnie
Zdj. nr. 6. Mural na kinie Nawojka w Lipnie
Zdj. nr. 7. Mural na kinie Nawojka w Lipnie
Zdj. nr. 8. Mural na kinie Nawojka w Lipnie
Zdj. nr. 9. Mural na kinie Nawojka w Lipnie
http://www.umlipno.pl/,page,sesje_rady_miejskiej_w_lipnie,332.htmlhttp://umlipno.esesja.plhttps://umlipno.pl/pl,news2,pomoc_dla_ukrainy_-_informator,5649.html https://www.umlipno.pl/pl,news2,informacje,4546.htmlhttps://www.umlipno.pl/pl,news2,miasto_w_twoim_smartfonie_pobierz_aplikacje_go_lipno,5288.htmlhttp://www.umlipno.pl/pl,news2,ue_-_projekty,3750.html#tresc_stronyhttps://umlipno.pl/pl,page,podatki_2022,342.htmlhttps://umlipno.pl/download/1656485523.pdfhttps://umlipno.pl/pl,page,program_czyste_powietrze,333.htmlhttp://umlipno.pl/pl,news2,rewitalizujemy_lipno_–_konsultacje_spoleczne,2954.html#tresc_stronyhttps://umlipno.pl/download/1663589098.jpghttp://www.zone.gunb.gov.pl/https://umlipno.pl/pl,news2,centralna_eidencja_emisyjnosci_budynkow_,5284.htmlhttps://www.umlipno.pl/pl,page,straz_miejska_w_lipnie,337.htmlhttps://www.umlipno.pl/pl,news2,fundusz_drog_samorzadowych,4749.htmlhttps://www.umlipno.pl/pl,news2,rfil,5845.htmlhttps://umlipno.pl/download/1663568852.jpghttp://www.policja.pl/pol/mapa-zagrozen-bezpiecze/33880,dok.htmlhttps://umlipno.pl/pl,news2,ambulans_do_pobierania_krwi_od_dawcow_honorowych_%E2%80%93_harmonogram_na_2022_rok,5555.htmlhttps://www.youtube.com/watch?v=pFnwjGeNvq0&feature=youtu.behttp://um-lipno.esog.pl/https://www.strefa.gda.pl/https://umlipno.pl/download/1578639026.pdfhttp://www.umlipno.pl/pl,page,partnerzy_lipnowskiej_karty_duzej_rodziny_i_karty_seniora,269.htmlhttp://mlipno.e-mapa.net/https://mikroporady.pl/pytania-do-ekspertahttp://www.facebook.com/urzad.miejskiwlipniehttp://umlipno.pl/userfiles//salaślubów.jpghttp://www.umlipno.pl/pl,news2,nakretki_dla_igora,3509.html#tresc_stronyhttp://pogodynka.pl/ostrzezeniahttp://www.niebieskalinia.kujawsko-pomorskie.pl/kujawsko-pomorska-niebieska-linia,2,l1.htmlhttp://www.indexfirm.pl/gablota/miasto/1631/LIPNOhttp://www.rekultywacja.kujawsko-pomorskie.pl/
pomoc
pomoc