NIE MÓWIĘ SZEPTEM GDY PYTAJĄ SKĄD JESTEM

Wtorek 16 sierpnia 2022 r.
Imieniny obchodzą Nora, Joachim, Roch

Obchody 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego


Obchody 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego
Warta honorowa pod pomnikiem Armii Krajowej w Lipnie pełniona przez lipnowskich harcerzy oraz członków stowarzyszenia Mała Armia Lipno

1 sierpnia, obchodziliśmy 78 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. O godzinie 17.00 (godzinie "W"), w naszym mieście rozległy się syreny. Pod pomnikiem Armii Krajowej, przy którym wartę honorową pełnili lipnowscy harcerze oraz członkowie stowarzyszenia Mała Armia Lipno, po wspólnej modlitwie w intencji ofiar Powstania Warszawskiego, delegacje i mieszkańcy złożyli kwiaty i znicze. O oprawę wydarzenia zadbali lipnowscy kibice Legii Warszawa.

Galeria zdjęć – pomnik Armii Krajowej

O godzinie 18.00 na Placu Dekerta przed ratuszem, na wzór uroczystości warszawskich odbyło się „Śpiewanie na Powstanie”. Prowadzący wydarzenie przeprowadzili zebranych ścieżkami historii powstania warszawskiego, przypominając o ogromnej odwadze i poświęceniu polskich powstańców w tej nierównej 63-dniowej walce z niemieckim okupantem, wspominając m.in. postać Włodzimierza Wiśniewskiego jednego z ostatnich powstańców z Batalionu "Chrobry I", żołnierza Armii Andersa i Honorowego Obywatela Miasta Lipna. Mieszkańcy wspólnie śpiewali piosenki oraz wzięli udział w konkursie wiedzy  o Powstaniu Warszawskim. Na zakończenie na uczestników czekała powstańcza grochówka.

Galeria zdjęć – Śpiewanie na Powstanie – Plac Dekerta

Obchody 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego zostały zorganizowane przez Pawła Banasika – Burmistrza Miasta Lipna Stowarzyszenie Historyczno – Patriotyczne „Tożsamość” wraz z Urzędem Miasta Lipna oraz Miejskim Centrum Kulturalnym.

Projekt został współfinansowany przez Urząd Miasta Lipna - konkurs ofert zadań z zakresu upowszechniania kultury, sztuki i dziedzictwa narodowego.

http://www.umlipno.pl/,page,sesje_rady_miejskiej_w_lipnie,332.htmlhttp://umlipno.esesja.plhttps://umlipno.pl/pl,news2,pomoc_dla_ukrainy_-_informator,5649.html https://www.umlipno.pl/pl,news2,informacje,4546.htmlhttps://www.umlipno.pl/pl,news2,miasto_w_twoim_smartfonie_pobierz_aplikacje_go_lipno,5288.htmlhttp://www.umlipno.pl/pl,news2,ue_-_projekty,3750.html#tresc_stronyhttps://umlipno.pl/pl,page,podatki_2022,342.htmlhttps://umlipno.pl/download/1656485523.pdfhttps://umlipno.pl/pl,page,program_czyste_powietrze,333.htmlhttp://umlipno.pl/pl,news2,rewitalizujemy_lipno_–_konsultacje_spoleczne,2954.html#tresc_stronyhttp://umlipno.pl/download/1526899631.jpghttp://www.zone.gunb.gov.pl/https://umlipno.pl/pl,news2,centralna_eidencja_emisyjnosci_budynkow_,5284.htmlhttps://www.umlipno.pl/pl,page,straz_miejska_w_lipnie,337.htmlhttps://www.umlipno.pl/pl,news2,fundusz_drog_samorzadowych,4749.htmlhttps://www.umlipno.pl/pl,news2,rfil,5845.htmlhttp://www.policja.pl/pol/mapa-zagrozen-bezpiecze/33880,dok.htmlhttps://umlipno.pl/pl,news2,ambulans_do_pobierania_krwi_od_dawcow_honorowych_%E2%80%93_harmonogram_na_2022_rok,5555.htmlhttps://www.youtube.com/watch?v=pFnwjGeNvq0&feature=youtu.behttp://um-lipno.esog.pl/https://www.strefa.gda.pl/https://umlipno.pl/download/1578639026.pdfhttp://www.umlipno.pl/pl,page,partnerzy_lipnowskiej_karty_duzej_rodziny_i_karty_seniora,269.htmlhttp://mlipno.e-mapa.net/https://mikroporady.pl/pytania-do-ekspertahttp://www.facebook.com/urzad.miejskiwlipniehttp://umlipno.pl/userfiles//salaślubów.jpghttp://www.umlipno.pl/pl,news2,nakretki_dla_igora,3509.html#tresc_stronyhttp://pogodynka.pl/ostrzezeniahttp://www.niebieskalinia.kujawsko-pomorskie.pl/kujawsko-pomorska-niebieska-linia,2,l1.htmlhttp://www.indexfirm.pl/gablota/miasto/1631/LIPNOhttp://www.rekultywacja.kujawsko-pomorskie.pl/
pomoc
pomoc