NIE MÓWIĘ SZEPTEM GDY PYTAJĄ SKĄD JESTEM

Czwartek 8 grudnia 2022 r.
Imieniny obchodzą Maria, Wirginia, Wirgiliusz

Turniej Słowa 2022 - wyniki eliminacji


Turniej Słowa 2022 - wyniki eliminacji
Uczennica Zofia Wajer - laureatka konkursu recytatorskiego Turniej Słowa 2022 z jury (foto: MCK Lipno)

W poniedziałek 24 października w Miejskim Centrum Kulturalnym w Lipnie odbyły się eliminacje wstępne do Turnieju Słowa 2022 „Dzieci mają głos”. Wzięli w nich udział uczniowie szkół z powiatu lipnowskiego. Łącznie w konkursie recytatorskim zaprezentowało się 59 osób, a w konkursie ilustratorskim zgłoszonych zostało około 110 prac. Zwycięzcy konkursu w kategoriach: klasy I – III, klasy IV – VI oraz klasy VII – VIII weszli do finału Turnieju Słowa, który odbędzie się 18-19 listopada w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy.

Pragniemy zachęcić dzieci i młodzież do wspólnej zabawy twórczej, której podstawowym tworzywem jest słowo, a jednocześnie dbamy tym samym o pielęgnację ojczystego języka, jego kulturę i estetykę. Ważnym celem tego przedsięwzięcia jest popularyzacja polskiej oraz światowej literatury dziecięcej i młodzieżowej.

Zwycięzców konkursu na szczeblu powiatowym i finalistów Turnieju Słowa w kategorii recytatorskiej wyłoniło jury, w składzie którego zasiedli: Iwona Kowalska – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lipnie, Mateusz Drozdowski – aktor musicalowy, instruktor MCK oraz Monika Głowacka – polonistka, instruktorka MCK.

Ich zadanie nie było łatwe, gdyż – jak ocenili – wszyscy uczestnicy znakomicie wczuli się w swoją rolę oraz zaprezentowali wysoki poziom artystyczny.

Laureatami konkursu recytatorskiego zostali:

w kategorii wiekowej I – III:

 • I miejsce: Zofia Wajer z SP w Ciełuchowie
 • II miejsce: Szymon Laszenko z SP3 w Lipnie
 • III miejsce: Zofia Lewandowska z SP3 w Lipnie

Wyróżnienie: Adam Sieciński SP Tłuchowo; Oliwia Bromirska SP Tłuchowo; Stanisław Szulecki SP Tłuchowo

w kategorii wiekowej IV – VI:

 • I miejsce: Julia Dykowska z ZSP w Kikole
 • II miejsce: Wiktoria Woźniak z SP2 w Lipnie
 • III miejsce: Maja Łukaszewska z SP3 w Lipnie

Wyróżnienie: Patrycja Koszytkowska SP w Wólce; Daria Jabłońska SP z Ciełuchowa; Kamil Macieja SP z Wichowa;

w kategorii wiekowej VII – VIII jury nie wyłoniło I miejsca, lecz dwa II i jedno III:

 • II miejsce: Julia Przybyszewska z SP w Wichowie
 • II miejsce: Bartosz Frej z SP w Maliszewie
 • III miejsce: Bartosz Bykowski z SP2 w Lipnie

Zwycięzców w kategorii ilustratorskiej wyłoniło jury, w składzie którego zasiedli: Arkadiusz Świerski – Dyrektor Miejskiego Centrum Kulturalnego w Lipnie, Katarzyna Gadomska – Sekretarz MCK w Lipnie, Dorota Trojanowska – bibliotekarz oraz Anna Zalewska – bibliotekarz.

Laureatami konkursu Ilustratorskiego zostali:

w kategorii wiekowej I – III:

 • I miejsce: Kornelia Przybyszewska z SP w Zadusznikach
 • II miejsce: Gabriela Świątecka z SP w Tłuchowie
 • III miejsce: Marcel Juliusz Stanny z SP nr 5 w Lipnie

w kategorii wiekowej IV – VI:

 • I miejsce: Zofia Janiszewska z SP nr 2 w Lipnie
 • II miejsce: Weronika Głowacka z ZS w Karnkowie
 • III miejsce: Nikola Zalewska z SP nr 3 w Lipnie

Wyróżnienie: Julia Orłamowska z SP 3 w Lipnie, Nikola Wiśniewska z ZS w Karnkowie.

w kategorii wiekowej VII – VIII:

 • I miejsce: Amelia Dobrowolska

Organizatorem konkursu recytatorskiego Turniej Słowa „Dzieci mają głos” na szczeblu powiatowym było Miejskie Centrum Kulturalne w Lipnie. Laureatów konkursu( I, II i III miejsca) do finału wojewódzkiego Turnieju Słowa „Dzieci mają głos” zaprosiło Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy.

Galeria zdjęć

Źródło: Miejskie Centrum Kulturalne w Lipnie

http://www.umlipno.pl/,page,sesje_rady_miejskiej_w_lipnie,332.htmlhttp://umlipno.esesja.plhttps://umlipno.pl/pl,news2,pomoc_dla_ukrainy_-_informator,5649.html https://www.umlipno.pl/pl,news2,miasto_w_twoim_smartfonie_pobierz_aplikacje_go_lipno,5288.htmlhttp://www.umlipno.pl/pl,news2,ue_-_projekty,3750.html#tresc_stronyhttps://umlipno.pl/pl,page,podatki_2022,342.htmlhttps://umlipno.pl/download/1656485523.pdfhttps://umlipno.pl/download/1665567950.pdfhttps://umlipno.pl/pl,news2,cieple_mieszkanie_%E2%80%93_informacja_o_programie,6034.htmlhttps://umlipno.pl/pl,page,program_czyste_powietrze,333.htmlhttp://umlipno.pl/pl,news2,rewitalizujemy_lipno_–_konsultacje_spoleczne,2954.html#tresc_stronyhttps://umlipno.pl/download/1663589098.jpghttp://www.zone.gunb.gov.pl/https://umlipno.pl/pl,news2,centralna_eidencja_emisyjnosci_budynkow_,5284.htmlhttps://www.umlipno.pl/pl,page,straz_miejska_w_lipnie,337.htmlhttps://www.umlipno.pl/pl,news2,fundusz_drog_samorzadowych,4749.htmlhttps://www.umlipno.pl/pl,news2,rfil,5845.htmlhttps://umlipno.pl/download/1663568852.jpghttp://www.policja.pl/pol/mapa-zagrozen-bezpiecze/33880,dok.htmlhttps://umlipno.pl/pl,news2,ambulans_do_pobierania_krwi_od_dawcow_honorowych_%E2%80%93_harmonogram_na_2022_rok,5555.htmlhttps://www.youtube.com/watch?v=pFnwjGeNvq0&feature=youtu.behttp://um-lipno.esog.pl/https://www.strefa.gda.pl/https://umlipno.pl/download/1578639026.pdfhttp://www.umlipno.pl/pl,page,partnerzy_lipnowskiej_karty_duzej_rodziny_i_karty_seniora,269.htmlhttp://mlipno.e-mapa.net/https://mikroporady.pl/pytania-do-ekspertahttp://www.facebook.com/urzad.miejskiwlipniehttp://umlipno.pl/userfiles//salaślubów.jpghttp://www.umlipno.pl/pl,news2,nakretki_dla_igora,3509.html#tresc_stronyhttp://pogodynka.pl/ostrzezeniahttp://www.niebieskalinia.kujawsko-pomorskie.pl/kujawsko-pomorska-niebieska-linia,2,l1.htmlhttp://www.indexfirm.pl/gablota/miasto/1631/LIPNOhttp://www.rekultywacja.kujawsko-pomorskie.pl/
pomoc
pomoc