NIE MÓWIĘ SZEPTEM GDY PYTAJĄ SKĄD JESTEM

Czwartek 23 września 2021 r.
Imieniny obchodzą Tekla, Bogusław

Aktywnie spędzają wolny czas


Aktywnie spędzają wolny czas
"Świadomy Senior to bezpieczny Senior.'' - spotkanie seniorów z policjantkami z lipnowskiej komendy.

W czerwcu br. w Miejskim Centrum Kulturalnym w Lipnie odbyło się spotkanie inicjujące nowy projekt z zakresu usług społecznych w Lipnie - został utworzony klub zrzeszający seniorów.

Na terenie PUK Areny odbył się Pierwszy Grill Zapoznawczy wszystkich Członków Klubu Seniora. Seniorzy poznawali się poprzez gry i zabawy integracyjne, wspólny posiłek, świetną zabawę i taniec.

W ramach projektu odbyły się już spotkania poświęcone m.in.: Narodowemu Spisowi Powszechnemu Ludności i Mieszkań 2021. Spotkanie poprowadziła Pani Krystyna Insadowska, która jest Rachmistrzem w regionie lipnowskim, Seniorzy mogli dowiedzieć się ogólnych informacji odnośnie Spisu Powszechnego, z jakiego nr powinien dzwonić Rachmistrz, oraz mogli dokonać spisu na spotkaniu. Seniorzy, uczestniczyli również w spotkaniu pn. "Świadomy Senior to bezpieczny Senior.'' Policjantki z lipnowskiej komendy, podkom. Małgorzata Małkińska oraz  St. asp. Monika Grzelak, przeprowadziły spotkanie dotyczące wielu obszarów bezpieczeństwa osób w starszym wieku. Głównym celem spotkania było przypomnienie o przestępczym procederze oszustów i przekazanie wiedzy o nowych metodach ich działania. Wszystko po to, aby nasi Seniorzy mogli świadomie i rozważnie reagować, kiedy ktoś postanowi umieścić ich w roli ofiary. Funkcjonariuszki poruszyły również bardzo ważną rozmowę odnośnie ruchu drogowym. Seniorzy czynnie brali udział w dyskusji o bezpieczeństwie i zagrożeniach jakie na nich czyhają, przedstawiali również przypadki, które już ich dotknęły.

W lipcu Panie z Klubu Seniora wzięły udział w Warsztatach z Kosmetologii. Warsztaty poprowadziła Pani Aleksandra Politowska. Panie mogły dowiedzieć się m.in.: jak pielęgnować skórę, jakich kosmetyków używać, jak pielęgnować skórę domowymi sposobami, jak dobrać makijaż do danego wydarzenia, który to Pani Aleksandra obrazowała wykonując „na żywo” na Członkiniach Klubu służących jako modelki

Realizatorem projektu będzie Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lipnie w partnerstwie z firmą Project HUB Sp. z o.o., a jego wartość to 966 100,00 zł. Dyrektor Koordynującą cały projekt jest Pani Karolina Knach – zastępca Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lipnie natomiast Kierownikiem Klubu Seniora jest Pan Miłosz Makowski.

Program będzie realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 Działanie 9.3. Rozwój usług zdrowotnych i społecznych Poddziałanie 9.3.2 Rozwój usług społecznych.

Źródło/foto: nadesłane.

Zdj. nr. 1. Seniorzy aktywnie spędzają czas
Zdj. nr. 2. Seniorzy aktywnie spędzają czas
Zdj. nr. 3. Seniorzy aktywnie spędzają czas
Zdj. nr. 4. Seniorzy aktywnie spędzają czas
Zdj. nr. 5. Seniorzy aktywnie spędzają czas
Zdj. nr. 6. Seniorzy aktywnie spędzają czas
Zdj. nr. 7. Seniorzy aktywnie spędzają czas
Zdj. nr. 8. Seniorzy aktywnie spędzają czas
Zdj. nr. 9. Seniorzy aktywnie spędzają czas
http://www.umlipno.pl/,page,sesje_rady_miejskiej_w_lipnie,332.htmlhttp://umlipno.esesja.plhttps://www.umlipno.pl/pl,news2,informacje,4546.htmlhttps://www.umlipno.pl/pl,news2,miasto_w_twoim_smartfonie_pobierz_aplikacje_go_lipno,5288.htmlhttps://umlipno.pl/pl,page,podatki_2021,342.htmlhttp://www.umlipno.pl/pl,news2,ue_-_projekty,3750.html#tresc_stronyhttps://www.umlipno.pl/pl,news2,narodowy_spis_powszechny_ludnosci_i_mieszkan_2021,5042.htmlhttps://umlipno.pl/pl,page,program_czyste_powietrze,333.htmlhttps://umlipno.pl/download/1578639026.pdfhttp://umlipno.pl/pl,news2,rewitalizujemy_lipno_–_konsultacje_spoleczne,2954.html#tresc_stronyhttp://umlipno.pl/download/1526899631.jpghttp://www.zone.gunb.gov.pl/https://umlipno.pl/pl,news2,centralna_eidencja_emisyjnosci_budynkow_,5284.htmlhttps://www.umlipno.pl/pl,page,straz_miejska_w_lipnie,337.htmlhttps://www.umlipno.pl/pl,news2,fundusz_drog_samorzadowych,4749.htmlhttp://www.policja.pl/pol/mapa-zagrozen-bezpiecze/33880,dok.htmlhttps://www.umlipno.pl/pl,news2,ambulans_do_pobierania_krwi_od_dawcow_honorowych_–_harmonogram_na_2021_rok,4970.htmlhttps://www.youtube.com/watch?v=pFnwjGeNvq0&feature=youtu.behttp://um-lipno.esog.pl/http://www.umlipno.pl/pl,page,partnerzy_lipnowskiej_karty_duzej_rodziny_i_karty_seniora,269.htmlhttp://mlipno.e-mapa.net/https://mikroporady.pl/pytania-do-ekspertahttp://www.facebook.com/urzad.miejskiwlipniehttp://umlipno.pl/userfiles//salaślubów.jpghttp://www.umlipno.pl/pl,news2,nakretki_dla_igora,3509.html#tresc_stronyhttp://pogodynka.pl/ostrzezeniahttp://www.niebieskalinia.kujawsko-pomorskie.pl/kujawsko-pomorska-niebieska-linia,2,l1.htmlhttp://www.indexfirm.pl/gablota/miasto/1631/LIPNOhttp://www.rekultywacja.kujawsko-pomorskie.pl/
pomoc
pomoc