NIE MÓWIĘ SZEPTEM GDY PYTAJĄ SKĄD JESTEM

Czwartek 23 września 2021 r.
Imieniny obchodzą Tekla, Bogusław

W mieście powstaną nowe mieszkania


W mieście powstaną nowe mieszkania
Oficjalne powołanie spółki

2 lipca br. w Toruniu odbyło się oficjalne powołanie Spółki "KZN-Toruński". W wydarzeniu udział wzięli wicepremier Jarosław Gowin, wiceminister rozwoju, pracy i technologii Iwona Michałek, wiceminister Anna Kornecka oraz włodarze gmin przystępujących do przedsięwzięcia. Dzień wcześniej - 1 lipca br. – Burmistrz Miasta Lipna Paweł Banasik podpisał w Toruniu akt notarialny spółki SIM KZN – Toruński. Nowa spółka zajmie się budową dostępnych cenowo tanich mieszkań na wynajem w Lipnie i 16 gminach województwa kujawsko-pomorskiego. 

Burmistrz Paweł Banasik podpisuje akt notarialny spółki KZN Toruński

Uchwałą Rady Miejskiej w Lipnie z dnia 30 marca 2021 r., radni  wyrazili zgodę na utworzenie Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej „KZN -Toruński” sp. z o.o. Zgodnie z projektem powstaną nowe mieszkania o umiarkowanym czynszu,  przeznaczone na wynajem dla osób, które nie mają zdolności kredytowej, ale mają zdolność czynszową.

Społeczna inicjatywa mieszkaniowa, czyli SIM, to podmiot realizujący budownictwo społeczne. Jej zadaniem jest budowanie mieszkań na wynajem o umiarkowanych czynszu. Od 2022 roku po spłacie kredytu zaciągniętego przez SIM na budowę mieszkań, najemca będzie mógł ubiegać się o własność mieszkania lub skorzystać z tzw. wakacji czynszowych, czyli rozliczyć wpłaconą partycypację w czynszu (dzięki temu najemca będzie płacił niższy, nawet o 20% czynsz).

Film promujący wydarzenie

Źródło (fotografia główna i film): nadesłane, Biuro Poselskie Iwony Michałek

http://www.umlipno.pl/,page,sesje_rady_miejskiej_w_lipnie,332.htmlhttp://umlipno.esesja.plhttps://www.umlipno.pl/pl,news2,informacje,4546.htmlhttps://www.umlipno.pl/pl,news2,miasto_w_twoim_smartfonie_pobierz_aplikacje_go_lipno,5288.htmlhttps://umlipno.pl/pl,page,podatki_2021,342.htmlhttp://www.umlipno.pl/pl,news2,ue_-_projekty,3750.html#tresc_stronyhttps://www.umlipno.pl/pl,news2,narodowy_spis_powszechny_ludnosci_i_mieszkan_2021,5042.htmlhttps://umlipno.pl/pl,page,program_czyste_powietrze,333.htmlhttps://umlipno.pl/download/1578639026.pdfhttp://umlipno.pl/pl,news2,rewitalizujemy_lipno_–_konsultacje_spoleczne,2954.html#tresc_stronyhttp://umlipno.pl/download/1526899631.jpghttp://www.zone.gunb.gov.pl/https://umlipno.pl/pl,news2,centralna_eidencja_emisyjnosci_budynkow_,5284.htmlhttps://www.umlipno.pl/pl,page,straz_miejska_w_lipnie,337.htmlhttps://www.umlipno.pl/pl,news2,fundusz_drog_samorzadowych,4749.htmlhttp://www.policja.pl/pol/mapa-zagrozen-bezpiecze/33880,dok.htmlhttps://www.umlipno.pl/pl,news2,ambulans_do_pobierania_krwi_od_dawcow_honorowych_–_harmonogram_na_2021_rok,4970.htmlhttps://www.youtube.com/watch?v=pFnwjGeNvq0&feature=youtu.behttp://um-lipno.esog.pl/http://www.umlipno.pl/pl,page,partnerzy_lipnowskiej_karty_duzej_rodziny_i_karty_seniora,269.htmlhttp://mlipno.e-mapa.net/https://mikroporady.pl/pytania-do-ekspertahttp://www.facebook.com/urzad.miejskiwlipniehttp://umlipno.pl/userfiles//salaślubów.jpghttp://www.umlipno.pl/pl,news2,nakretki_dla_igora,3509.html#tresc_stronyhttp://pogodynka.pl/ostrzezeniahttp://www.niebieskalinia.kujawsko-pomorskie.pl/kujawsko-pomorska-niebieska-linia,2,l1.htmlhttp://www.indexfirm.pl/gablota/miasto/1631/LIPNOhttp://www.rekultywacja.kujawsko-pomorskie.pl/
pomoc
pomoc